مرکزی| شبکه ملی ارتباطات در تمام روستاها راه‌اندازی شود

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عصر امروز در شورای اداری استان مرکزی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: علی‌رغم تمام مسائل و مشکلات از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات رضایت داریم.

وی افزود: بنا به دلایلی که ما هم از آن اطلاع نداریم پهنای باند اینترنتی دچار مشکلاتی شده که انتظار برطرف شدن آن را داریم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در استان مرکزی نقاط کوری مثل نقطه‌ای در آب‌گرم محلات وجود دارند که به سبب نداشتن فیبر نوری است، انتظار برطرف شدن این مشکل را نیز داربم.

سلیمی بیان کرد: شبکه ملی ارتباطات در روستاها افتتاح شد، توقع تکثیر این مهم در همه روستاهای کشور به‌ویژه استان مرکزی را داریم.

وی با اشاره به خروج دیتا سنتر استان نیز گفت: این مهم باید رسیدگی شود، واقعیت این است که پس از خروج این دیتا سنتر از استان میزان تماس‌های ناموفق در استان به‌شدت افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم‌ محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از روستاهای استان به‌ویژه روستایی در شهرستان دلیجان هیچ نوع تلفنی وجود ندارد، درخواست رسیدگی به این موضوع را از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم.

سلیمی ادامه داد: گسترش دفاتر پیشخوان دولت در روستاها نیز باید مدنظر قرار گیرد، زیرا در انتخابات پیش‌رو برای شناسایی، مشکلاتی ایجاد می‌شود که در حوزه انتخابی بنده 16 نقطه با این مشکل مواجه است.

وی افزود: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انتظار داریم ICT روستاها مورد توجه قرار گیرد، همچنین 87 درصد از استان دارای اینترنت خانگی است، از وزیر درخواست تکمیل این موضوع در استان را داریم.

انتهای پیام/ ع