گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی|یوسف‌زاده: زحمات اصلی را مربی شهرستان‌ها می‌کشند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از اندونزی، مسابقات انفرادی جودوی نابینایان به پایان رسید و تیم ایران موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و سه برنز شد. محمدرضا حاج یوسف‌زاده، سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان پس از پایان مسابقات بخش انفرادی گفت: ما کار خاصی انجام ندادیم. زحمات اصلی را آن مربیانی انجام داده‌اند که این بچه‌ها را پیدا کرده‌اند، با آنها تمرین کرده و به این سطح رسانده‌اند. ما تنها جودوکاران را صیقل دادیم.

وی ادامه داد: امیدوارم روزی فرا برسد که ما در جودو یک تیم دوم هم داشته باشیم و بتوانیم آنها را در رقابت‌های جهانی و کمپ‌های مشترک شرکت دهیم تا هم پشتوانه سازی برای تیم اصلی باشد و هم باعث انگیزه آنها شود. 

یوسف‌زاده در خصوص سطح رقبا و عدم برگزاری اردوهای برون مرزی گفت: من دو دهه در تمام سطوح جودو تجربه داشته‌ام و اگر بتوان اردوهایی در همین کشورهای همسایه مثل آذربایجان، تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان و ازبکستان که هزینه چندانی به نسبت ژاپن و کانادا ندارند، برگزار کرد، می‌توان نتایج بسیار بهتری هم گرفت. 

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان در خصوص عدم حضور علیرضا خجسته در تیم ملی و جایگزینی علی عباس‌نژاد به جای وی گفت: سه هفته قبل در مسابقات جهانی باکو اعلام کردند افرادی که بخواهند در رقابت‌های نرمال شرکت کنند، نمی‌توانند در رقابت‌های پارا هم شرکت داشته باشند. از آنجایی که وی سن پایینی دارد و 21 سالش است، تصمیم گرفت آینده خود را در جودوی افراد بینا ادامه دهد و ما نیز به تصمیم او احترام گذاشتیم و توانستیم علی عباس‌نژاد را جایگزین وی کنیم.

انتهای پیام/