طرح گردشگری مولانا شهرستان تایباد معطل راه و شهرسازی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تایباد، شهرستان تایباد با جمعیتی حدود 120 هزار نفر در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد که تاکنون 95 اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی و 45 اثر از این آثار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

عدم پاسخگویی کارشناسان راه و شهرسازی مشکلاتی را برای بزرگ‌ترین و مهم‌ترین طرح و پروژه گردشگری این شهرستان به وجود آورده است که در ادامه می‌خوانیم:

طرح گردشگری مولانا معطل راه و شهرسازی

حسین شرافتی‌راد در گفت‌وگو با تسنیم با انتقاد از راه و شهرسازی تایباد گفت: مدت دو سال است که اعتبار بزرگ‌ترین و مهم‌ترین طرح گردشگری تایباد برگشت می‌خورد و مهمترین علت برگشت اعتبار این پروژه مهم پاسخگو نبودن کارشناسان راه و شهرسازی در زمینه زمین مورد نیاز میراث فرهنگی است که موافقت‌های لازم همه نهادهای مربوطه گرفته شده اما  مسکن و شهرسازی هنوز پاسخ استعلام پروژه مهم را نداده است.

وی با انتقاد از طولانی شدن این طرح بیان کرد: دو سال قبل استاندار خراسان رضوی در نشست شورای اداری به تسریع در تهیه طرح توسعه گردشگری مولانا تأکید کرد و برای این طرح صدها نشست و جلسه پیگیری داشتیم اما هنوز کارشناسان راه و شهرسازی کارشکنی می‌کنند.

فرماندار تایباد افزود: درست نیست یک طرح مهم دو سال در پیچ و خم کار اداری باشد و دستگاه قضایی مجبور به ورود شود تا با عاملان کارشکنی برخورد کند تا مشکل حل شود. توسعه گردشگری را اداره راه و شهرسازی شهرستان نگهداشته و لازم است برای زمین مجموعه گردشگری راه و شهرسازی کار را تصدیق کند.

وی عنوان کرد: اگر طرح گردشگری مجموعه مولانا در بخش واگذاری زمین در سال گذشته حل می‌شد، امروز این طرح مورد استفاده گردشگران قرار می‌گرفت.این طرح از مهم‌ترین طرح‌های تایباد است و باید به زودی این مشکل، حل شود و به نتیجه برسد. شهرستان مرزی تایباد میزبان گردشگران متعددی در این مجموعه است و باید گردشگران مکان مناسبی برای اسکان، استراحت و بازدید داشته باشند.

پاسخ راه و شهرسازی

 رئیس راه و شهرسازی تایباد اما در این  باره به خبرنگار تسنیم گفت: اداره راه و شهرسازی شهرستان تایباد با طرح میراث فرهنگی موافقت کرده است اما اداره کل راه و شهرسازی استان سخت می‌گیرد و تایید این طرح از حیطه وظایف راه و شهرسازی تایباد خارج است.

صادقی افزود: به اداره کل استان مراجعه خواهم کرد و برای حل این مشکل پیگیری و نتیجه را اعلام می‌کنم.

انتهای پیام/ش