پیشنهاد آیت‌الله نمازی به طهرانچی درباره تاسیس دانشگاه استراتژیک در دانشگاه آزاد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی که به منظور حضور و سخنرانی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به استان اصفهان و شهرستان کاشان سفر کرده، پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان دیدار و گفت وگو کرد.

آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در دیدار با سرپرست دانشگاه آزاداسلامی، اظهارداشت: ان­شاءالله قدوم و حضور شما در کنار دکتر ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی منشاء تحولات بزرگ در نظام آموزش عالی کشور شود.

وی با بیان اینکه تحول در نظام آموزشی حوزه و دانشگاه یکی از دغدغه‌های بنده است، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه یکی از تدابیر و آثار به جا مانده امام راحل است و ایشان برای رشد و تعالی کشور این موضوع را مطرح کردند، چرا که مسیر آموزش در دانشگاه، تربیت کادر مدیریت کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای اداره صحیح حکومت نیازمند تربیت مردان بزرگ هستیم تا کارهای بزرگ در کشور انجام دهند، خطاب به دکتر طهرانچی، خاطرنشان کرد: مناسب است شما و همکاران تان در این زمینه تلاش کنید. شایسته است دانشگاه و حوزه افرادی را تربیت کنند که در اوج قدرت و مسئولیت، ساده زیست و متواضع باشند. همانطور که امیرالمومنین(ع) در حکومت خود ساده ترین نوع زندگی را داشت و ساده زیستی امام راحل و مقام معظم رهبری برای رهبران جهان شگفت انگیز است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افزود: بزرگی مدیران کشور در این است که حسابی در دنیا باز نکنند و دنبال نام و نان و میز نباشند و مسئولیت هایی که به آنها پیشنهاد می شود را با کرامت و براساس تکلیف بپذیرند. برای اداره نظام نیازمند تربیت چنین مردان بزرگی در آموزش عالی کشور هستیم.

آیت الله نمازی در پایان پیشنهاد تأسیس دانشگاه استراتژیک در دانشگاه آزاد اسلامی برای تربیت کادر مدیران اجرایی و معنوی کشور را مطرح کرد و گفت: شایسته است دانشگاه آزاد اسلامی تدابیری که مقام معظم رهبری درباره دانشگاه‌ها و نظام آموزشی کشور داشتند را با کمک سایر نهادها جمع آوری و تبدیل به قانون کند تا با اجرایی شدن این تدابیر، شاهد تحول بزرگ و تاریخی در دانشگاه آزاد اسلامی و نظام آموزشی کشور باشیم.

طهرانچی: دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه هوشمند منطقه‌ای خوب عمل کرده است

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه اجتماعی است، گفت: این دانشگاه در دوره جدید متصل به ولایت است و وظیفه داریم پاسدار ارزش هایی باشیم که مقام معظم رهبری برای کشور در نظر دارند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: زمانی که به دانشگاه آزاداسلامی آمدم، متوجه تأثیر اجتماعی بالایی که این دانشگاه در شهرها دارد، شدم. دانشگاه آزاد اسلامی با فرایندی که داشته در خدمت توسعه شهرها بوده و از آنجایی که تحصیل در این دانشگاه براساس نظام آموزش رایگان نبوده، جوانانی که وارد آن شدند، برای آینده شغلی و تحصیلی خود برنامه داشتند که این موضوع یکی دیگر از تفاوت های دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دولتی است.

استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه هوشمند منطقه‌ای خوب عمل کرده است، خاطرنشان کرد: تصمیم داریم به صورت ویژه به موضوع توسعه هوشمند منطقه‌ای بپردازیم. به عنوان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان باید در حوزه صنعت فرش، گردشگری و مطالعات فرهنگی آن و معماری فضای کویر که از موضوعات ویژه این شهرستان است، به صورت تخصصی ورود کند.

وی با انتقاد از تعطیلی برخی از صنایع در کشور، تصریح کرد: سابقه نساجی و حریربافی در مازندران دیرینه است، اما متأسفانه این صنایع منفعل و جای خود را به واردات از کشورهای ترکیه و چین داده که علت آن این است که در کشور کارخانه ایجاد کردیم، اما جریان دانش آن را پشتیبانی نکردیم. دانشگاه آزاد اسلامی سعی دارد به عنوان موتور و پشتیبان صنعت، دانش و فناوری مورد نیاز صنایع را تأمین کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پرچمدار منحصر به فرد در همه حوزه‌ها هستند، خاطر نشان کرد: بیانات و تدابیر ایشان در حوزه آموزش عالی منحصر به فرد است و تلاش داریم بتوانیم منویات ایشان را در دانشگاه پیاده سازی کنیم تا منجر به پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش عالی کشور شود.

 طهرانچی با اشاره به پیشنهاد آیت‌الله نمازی مبنی بر تبدیل منویات مقام معظم رهبری درباره دانشگاه‌ها و نظام آموزش کشور به قانون، گفت: درباره بخشی که مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی می‌شود، خارج از قوانین و ساختار، منویات و تدابیر مقام معظم رهبری را در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی می‌کنیم.

انتهای پیام/