ارومیه تاکسی بی‌سیم بانوان ندارد

فخرالدین معصوم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به چگونگی فعالیت تاکسی مخصوص بانوان در این شهر اظهار داشت: با آمدن تاکسی‌های اینترنتی تاکسی‌های بی‌سیم از مد افتاده‌اند و اصلاً تاکسی بی‌سیم بانوان در ارومیه وجود ندارد ولی در سطح شهر ارومیه 14 مرکز شرکت حمل‌ونقل بانوان وجود دارد که در هرکدام از مراکز حداقل 10 دستگاه استفاده می‌شود و البته تعداد اندکی پلاک قرمز وجود دارد و مابقی پلاک سفید هستند.

معاون نظارت سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: تمامی رانندگان که دارای کارت سلامت هستند باید بعد از 9 ماه دوباره به مراکز بهداشت مراجعه کنند و برای تمدید کارت سلامت خود اقدام کنند.

وی افزود: ماشین‌های که برای سرویس در نظر گرفته‌شده‌اند مدل‌بالای 86 و فرسوده نیستند و در این میان 10 درصد افزایش حق رانندگان سرویس در نظر گرفته‌شده و مسیرهای 3 کیلومتر 90 هزار 5 کیلومتری 100 هزار و بالای پنج کیلومتر 110 هزار و برای اتوبوس هم 40 هزار ریال مصوب شده است و از چیزی که مصوب شده از طرف مدرسه سه درصد و 5 درصد سهم پیمانکار محسوب می‌شود و مابقی به راننده داده می‌شود.

معاون نظارت سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری ارومیه افزود: رانندگان سرویس حق برداشت دانش‌آموز بیشتر از تعداد سرنشینان قانونی خودرو را ندارند و گشت حمل‌ونقل بار و مسافر برای نظارت و جلوگیری از تخلفات رانندگان مأمورینی از پلیس راهبر و گشتهای راهبر در این باره نظارت می‌کنند تا از تخلفات جلوگیری شود.

معصوم زاده گفت: به علت خصوصی بودن تاکسی‌ها و اتوبوسها نمی‌توان برای کودکان استثنایی تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفت ولی با همه‌ اینها شرایط تخفیفات ویژه سرویس‌دهی به کودکان استثنایی و کودکان مددجو ارائه می‌شود.

انتهای پیام/ش