تکمیل پایانه جوانمرد قصاب در انتظار اجرایی شدن وعده‌های مسئولان+فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرری، پایانه جوانمرد قصاب بزرگ‌ترین پایانه حمل و نقل عمومی پهنه جنوب تهران است که در مجاورت ایستگاه مترو جوانمرد قصاب در خط 1 متروی تهران قرار دارد که در سال 1393 با هدف ساماندهی تاکسی‌ها و سهولت در دسترسی شهروندان به ویژه مردم شهرستان‌های ری، ورامین، پاکدشت و قرچک برای عزیمت به تهران تصمیم به احداث این پایانه گرفته شد تا رفت و آمد مسافران محدوده حریم منطقه 20 نیز مساعدتر شود.

اما اکنون با گذشت نزدیک به 4 سال از آغاز این پروژه مسافران همچنان شاهد توقف و رشد کُند عملیات عمرانی در مجاورت ایستگاه مترو هستند، به گونه‌ای که اکثر مسافران ناگزیر هستند برای رسیدن به مترو و جلوگیری از اتلاف وقت و ماندن در ترافیک ناشی از انجام عملیات عمرانی قبل از رسیدن به ایستگاه تاکسی از خودرو پیاده ‌شده و از طریق پل عابر پیاده خود را به محوطه ایستگاه مترو برسانند.

بدیهی است که حجم انبوهی از مسافران این مسیر را برای ورود به ایستگاه انتخاب می‌کنند که مسلماً در میان انبوهی از جمعیت که افراد مسن، خردسال، بیمار و معلول نیز در بین آن‌ها دیده می‌شود بعد از معضل ترافیک وسایل نقلیه عمومی و درگیری و سروصدای رانندگان تاکسی برای پارک خودرو، مشکل پله برقی پل هوایی که در بیشتر ساعات روز نیز خاموش می‌باشد مزید بر علت شده و عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است.

این درحالی است که مسئولان بارها در هر مناسبتی وعده افتتاح این پروژه را می‌دادند و حتی برای آخرین بار با نصب روزشمار وعده مستند دیگری برای بهره‌برداری از این پروژه اعلام کردند. اما اکنون حدود 7 ماه است که این روزشمار به صفر رسیده اما خبری از افتتاح نیست.

مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد حدود 70 درصد پروژه پس از نزدیک به 4 سال آماده شده است. در این میان بازدیدهای متعددی نیز از پروژه انجام شده و چندین بار در اخبار رسانه‌ها شاهد خبر نزدیکی افتتاح بودیم و براساس آخرین خبر مقرر شده بود این پروژه در هفته دفاع مقدس و حداکثر تا 7 مهرماه 97 به بهره‌برداری برسد.

با توجه به اینکه روزانه 25 هزار نفر از ایستگاه جوانمرد قصاب استفاده می‌کنند انتظار بر این بود که این پروژه در سریع‌ترین حالت ممکن اجرایی شود اما همچنان پس از گذشت نزدیک به 4 سال رانندگان در انتظار رهایی از وضعیت فعلی و در هم پیچیدگی تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها، وَن‌ها و بعضاً خودروهای شخصی در محوطه ایستگاه مترو هستند.

در ادامه گزارشی از روند اجرای پروژه و گلایه همشهریان از عدم اتمام پارک‌سوار جوانمرد قصاب را با هم می‌بینیم.

گزارش از مریم باحور

انتهای پیام/ش