اربعین حسینی| 72 کامیون‌دار و خادم بجنوردی برای خدمت به زوار الحسین(ع) عازم کربلا شدند+فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، در آئینی با حضور جمعی از مسئولان استان و خادمان مواکب خراسان شمالی در موسم اربعین برگزار شد، کاروان تجهیزاتی و بخشی از خدام موکب اصحاب خراسانی رهسپار کشور عراق شدند.

سعید سبحانی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری خراسان شمالی در حاشیه مراسم اظهار داشت: طبق سنوات سال‌های گذشته، کامیون داران استان برای حضور در مراسم اربعین اعلام آمادگی کرده و امروز 23 کامیون از بجنورد عازم مرز مهران شدند.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تسهیلاتی از جمله تامین بخشی از لاستیک‌های این کامیون‌ها مهیا شده اما با توجه به حجم وسیع کار، این تسهیلات بسیار ناچیز بوده و شور و شوق کامیون‌داران برای شرکت در این همایش بزرگ حسینی غیر قابل وصف است.

محمد صفری رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار داشت: با تمهیدات صورت گرفته امسال نیز در 3 نقطه مرز مهران و کربلای معلا مواکب استان خراسان شمالی برپا می‌شوند.

وی به عزیمت بخشی از خدام و نیروهای فنی مواکب خراسان شمالی به کربلای معلا اشاره کرد و افزود: از امروز گروه‌های مختلف خادمان و نیروهای فنی و تجهیزات مواکب خراسان شمالی با هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق مرز مهران وارد کربلای معلا می‌شوند.

صفری از پذیرایی و اسکان روزانه 5 هزار نفر در موکب اصحاب خراسانی در کربلای معلی خبر داد و گفت: کمک‌های خوبی برای اسکان و پذیرایی از زائران حسینی در مراکز استان جمع آوری شده و امیدواریم سیل کمک‌های مردمی همچنان ادامه داشته باشد.

 23 کامیون به همراه تجهیزات استان خراسان شمالی و 50 نفر از خادمان موکب اصحاب خراسانی در این مراسم به صورت رسمی بدرقه شده و از شنبه کار خود را در کربلای معلی آغاز می‌کنند.

انتهای پیام/ ز