مسابقات جهانی جودو| ملایی از حضور در دیدار نهایی بازماند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارمین روز از رقابت‌های جودو قهرمانی جهان صبح امروز (چهارشنبه) با برگزاری رقابت‌های وزن 81- کیلوگرم مردان و 63- کیلوگرم بانوان در توکیو ژاپن

صدرنشین رنکینگ فدراسیون جهانی در این مسابقات پس از استراحت در دور نخست، کار خود را  خود را در گروه A  رقابت‌های 81- با برتری مقابل موتی اشرف، دارنده نشان برنز آفریقا در سال 2019 از مراکش آغاز کرد و در 2 دقیقه و 11 ثانیه حریف خود را ایپون کرد.

نماینده جودو کشورمان در دور سوم نیز در یک دقیقه و 8 ثانیه از سد کارلوس لوز از پرتغال گذشت تا حریف حسن خالمورزایف، قهرمان المپیک ریو و دارنده نشان برنز جهان در سال 2017 از روسیه شود.

ملایی مقابل حریف سرشناس روس خود نیز با امتیاز وازاری به برتری رسید. او در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز با اقتدار  آنتوان والیوس فورتیر، نفر پنجم رنکینگ جهان و قهرمان پان‌آمریکن در سال 2019 از کانادا را ایپون کرد و به دیدار نیمه‌نهایی رسید.

ماتیاس کاسه نفر چهارم رنکینگ جهان و قهرمان اروپا در سال 2019 از بلژیک حریف ملایی در دیدار نیمه‌نهایی بود که در امتیاز طلایی موفق به برتری مقابل نماینده کشورمان شد.

ملایی با شکست در این دیدار برای کسب نشان برنز به مصاف لوکا مایسورادزه از گرجستان خواهد رفت.

مسابقات جهانی جودو از روز یکشنبه سوم شهریورماه  با حضور 862 جودوکار از 149 کشور جهان در ژاپن آغاز شده و تا روز جمعه هشتم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/