نشست شرکت‌های دانش بنیان بوشهر با معاون علمی رئیس‌‌ جمهور به روایت تصویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سورنا ستاری عصر امروز در نشست با  مسئولان شرکت‌های دانش بنیان، نخبگان و دانشگاهیان استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم این شرکت‌ها در توجه به ارزش افزوده محصولات و تولیدات داخلی اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان براساس ارزش افزوده فوق‌العاده دانش شکل می‌گیرد که شرکت‌های فناور و دانش بنیان در این عرصه نقش مهم و ممتازی دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌‌ جمهور با تاکید بر توجه به زیست فناورانه استان بوشهر بر اساس اقتصاد دریامحور افزود: تحقق پارک زیست فناوری به عنوان یکی از مطالبه‌های  مهم بوشهری‌ها پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت‌های زیادی به‌ویژه در بخش زیست فناوری دریایی دارد خاطر نشان کرد: در راستای شکوفایی این ظرفیت‌ها حمایت‌های ویژه‌ای پیش بینی شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ایران بزرگترین سیستم استارتاپی و دانش بنیانی در منطقه است افزود: تهران برای دومین سال با رتبه 41 جزء 50 شهر بزرگ فناوری دنیا معرفی شده است.

ستاری با بیان اینکه ایران در برخی از  شاخص‌های فناوری رتبه های دوم و  سوم دنیا دارد گفت: ایران قدرت نخست منطقه در عرصه بیوتکنولوژی است به گونه‌ای که 97 درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود.

انتهای پیام/ش