اردبیل|شهیدی که پیکر پاکش بعد از 17 سال به وطن بازگشت+فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، شفیع و قدیر و مبین هر سه با آرزوی شهادت به جبهه ها اعزام شدند؛ امروز به دیدار خانواده‌ای رفتیم که عطر خانه‌شان عطر شهید و شهادت می‌دهد و می‌خواهیم قصه جوانانی را بشنویم که روزی پوتین به پا کرده سربند یا حسین بستند و به سوی جبهه‌های حق علیه باطل روانه شدند.

ناطق باقری زنده دل برادر شهیدان شفیع و قدیر و جانباز سرافراز میهن مبین باقری زنده دل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت : برادرم قدیر متولد 1338 و اولین شهید خانواده ما بود.

وی هنگام اعزام به کردستان با غسل شهادت از خانواده خداحافظی کرد و گفت: می‌دانم دیگر بازنخواهم گشت و آن گونه نیز شد و برادرم قدیر در سن 20 سالگی ودر 31 شهریور 1358 در منطقه مهاباد به فیض شهادت نائل آمد.

برادر بزرگتر خانواده نیز در ادامه می گوید: بعد از برادرم قدیر ، مبین به جبهه‌های جنگ اعزام شد، مبین متولد 1340 بود که در تاریخ 1360 یعنی او نیز در 20 سالگی در منطقه بستان جانباز شد، مبین همیشه در آرزوی شهادت زندگی کرد و 2 هفته پیش به دعوت حق لبیک گفت و به دیدار برادران شهیدش شتافت.

وی ادامه داد : بعد از جانباز شدن مبین و شهادت قدیر، برادرم شفیع که متولد 1305 بود نیز دلش امان نگرفت و قصد رفتن به جبهه های جنگ کرد که مرحوم آیت آلله مروج سعی کرد برادرم شفیع را از رفتن منصرف کند و مدام به او می‌گفت که شما از خانواده خویش یک جانباز و یک شهید تقدیم میهن کرده اید، تو بمان و به پدر ومادرت خدمت کن.

اما شفیع تصمیم جدی برای رفتن داشت و قصد اطاعت از فرمان امام خمینی (ره) شفیع نیز در سال 1361 عازم جبهه شد و در منطقه شلمچه و در عملیات غرور آفرین رمضان مفقودالاثر شد که پیکر پاک این شهید بزرگوار بعد از 17 سال به آغوش وطنش اردبیل بازگشت و در دستان مردم شهید پرور اردبیل تشییع شد.

یکی از خواهران شهیدان نیز در ارتباط با زندگی شخصی و خانوادگی با برادرانش می‌گوید :هر 3 برادرم ،همیشه به حفظ حجاب و نماز اول وقت تاکید داشتند و می‌گفتند اگر روزی ما شهید شویم شما راه امام خمینی (ره) و شهیدان اسلام را ادامه بدید و نگذارید خونشان پایمال شود.

گفت‌وگوی ما با خانواده شهیدان باقری زنده دل با این شعر که توسط حاج ناطق زنده دل خوانده شد به آخر رسید: خوشا آنانکه جانان می‌شناسند طریق عشق و ایمان می شناسند بسی گفتیم و گفتند از شهیدان شهیدان را شهیدان می‌شناسند.

امنیت بی‌مثال کشور وامدار خون پاک شهدا است

 فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان این که امنیت بی‌مثال کشور وامدار خون پاک شهدا است گفت: نیاز است فرهنگ ایثار و شهادت به طور همه‌جانبه در بین نسل امروزی و جوانان ترویج یابد چرا که اقدامات انجام یافته توسط شهدای والامقام فراموش‌نشدنی است و نیاز است این فرهنگ به جوانان انتقال یابد.

سردار جلیل بابازاده با اشاره به این که اقتدار و امنیت کنونی کشورمان در سایه خون شهدای والامقام به دست آمده است افزود: ما قدردان خون شهدای والامقام و خانواده‌های معظم شهدا هستیم چرا که در سایه خون شهدای والامقام به امنیت و اقتدار همه‌جانبه دست یافته است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای والامقام اظهار کرد: دشمنان و استکبار جهانی درصدد تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند که با بصیرت و ولایتمداری ملت ایران این نقشه‌ها و توطئه‌ها به یاس و ناامیدی تبدیل شده است.

شهدای والامقام حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند 

امام جمعه اردبیل اظهار داشت: ملت ایران برای دستیابی به آرمان‌های مقدس هزینه‌های آرمانی پرداخته است و این موضوعی نیست که به این آسانی گرفته شود و ما داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم.

آیت‌الله سید حسن عاملی بیان کرد: شهدای کشورمان در برهه‌های سخت زمانی با گذشت از جان و مال و فرزندان خود درس ایثار و شجاعت را در جامعه به ارمغان آورده‌اند و این موضوع نشان دهنده این است که شهدای والامقام حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: شهدای ما در موقعیت حساس از کشور و دین دفاع کردند و برای تثبیت و اقتدار کشور از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند که تمامی این موارد اهمیت دیدار با خانواده‌ها شهدای والامقام را مضاعف‌تر می‌کند و بی‌شک دیدار با خانواده‌های معظم شهدا برکت‌آفرین خواهد بود.

وی اظهار کرد: عظمت روحی و فکری شهدای والامقام کانون قدرت دشمنان را در هم می‌شکند و ما به داشتن این وحدت و انسجام افتخار می‌کنیم و همیشه برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم به این مهم  دست یافته و نقشه‌های دشمنان را همه حال خنثی کنیم.

انتهای پیام/ت