امام جمعه همدان: نیازمند تعامل مسئولان و مردم هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی بعداز ظهر امروز در شورای اداری شهرستان بهار با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: نامگذاری این روز به این دلیل است که مسئولان ساده زیستی شهید رجایی را به عنوان الگوی رفتاری خود انتخاب کنند.

وی افزود: مسئولیت در نظام اسلامی فرصتی است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد بنابراین پس از قبول مسئولیت، فرد باید در جهت خدمت به مردم تا آن جا که در توان دارد، به میدان بیاید.

امام جمعه همدان با تقدیر از خدمات حجت الاسلام حاتم‌نیا امام جمعه سابق شهرستان بهار عنوان کرد: در شرایط فعلی و مشکلات موجود به ویژه در بخش اقتصاد، فردیکه مسئولیتی را قبول می‌کند باید صادقانه و خالصانه و با تمام قدرت خدمت کند.

وی با معرفی حجت الاسلام ارزنده امام جمعه بهار ابراز کرد: در این مدت که بحث امام جمعه بهار مطرح بود، انصافا شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تلاش زیادی برای این انتخاب انجام داد که باید از خدمات آنها تقدیر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: حجت الاسلام ارزنده دارای سوابق و تجربیات خوبی هم در زمینه علمی و هم در زمینه مدیریتی هستند و علاوه بر این چندین سال امامت جمعه در  مناطق مختلف را بر عهده داشته‌اند که امیدواریم در این سمت جدید نیز شاهد موفقیت ایشان باشیم.

وی با بیان این که در انتخاب امامان جمعه رضایت‌مندی مردم هر منطقه یکی از ملاک‌های شورای سیاستگذاری است، مطرح کرد: در انتخاب امام جمعه جدید شهرستان بهار سعی بر این بود که انتخابی در شان مردم شهرستان بهار صورت گیرد.

 شعبانی با اشاره به این که بنده طلبگی خودم را از دفتر امام جمعه بهار شروع کرده‌ام، گفت: بنده با مردم بهار به خوبی آشنایی دارم و این اتفاق خوب را هم به مردم ولایتمدار بهار و هم حجت الاسلام ارزنده تبریک می‌گویم.

وی تاکید کرد: امروز نیازمند تعامل و وحدت در بین مسئولان و جامعه هستیم یعنی به معنای واقعی کلمه برای خدمت به مردم باید دست به دست هم دهیم.

امام جمعه همدان با بیان این که مسئولان در نظام اسلامی علاوه بر خدمت به مردم باید برای حرکت به سمت دولت کریمه نیز فعالیت داشته باشند، اظهار داشت: تبعیت از ولایت وظیفه همگانی است و زمانی که رهبر معظم انقلاب خودشان را خادم مردم می‌دانند به این معنی است که راه درست همان چیزی است که ایشان می‌فرمایند.

وی تاکید کرد: در راه خدمت به مردم اولین گام این است که در درون و در مقابل وجدان خودمان راضی باشیم و تا این اتفاق نیفتد نمی‌توان انتظار موفقیت داشت چرا که مردم ولی نعمتان ما هستند.

انتهای پیام/ ع