امام جمعه بوشهر از مبارزه انقلابی رئیس قوه قضائیه با فساد قدردانی کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر ماه محرم را ماه تجلی اسلام ناب محمدی(ص) دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی از افق نهضت کربلا به وقوع پیوست و یکی از آموزه‌های مکتب اسلام برای نجات از ابتذال و سقوط در جهان حب‌الحسین(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر محبان امام حسین(ع) را محبوبان خداوند متعال دانست و تصریح کرد: خداوند متعال قیام امام حسین(ع) و عاشورای حسینی را مقدر کرد تا ماندگار بماند و چون خورشید به‌درخشد تا اسلام ناب محمدی(ص) در سراسر جهان نشان داده شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت افزود: برطرف کردن مسئله اقتصاد باید با برنامه، دانش، بدون حواشی و در صدر کارهای دولت قرار بگیرد و با جدیت دنبال شود.

امام جمعه بوشهر اقتصاد را مسئله مهم و اصلی کشور دانست و با بیان اینکه اقتصاد و معیشت موضوع اصلی ایران در فضای ملی و بین‌المللی است افزود: لازم است دولت‌مردان در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه تلاش وافر کنند.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه برخی از عوامل اقتصادی رکن پیشران و اولیه است که اگر ایجاد شود بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می‌شود گفت: اگر انبوه‌سازی مسکن  ایجاد شود ضمن ایجاد اشتغال و حل مشکلات اقتصادی، زمینه حل مسئله مسکن فراهم می‌شود.

وی توجه به مشکلات در عرصه کشاورزی، خودروسازی، شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر حوزه‌هارا یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: برطرف کردن مشکلات این عرصه‌ها اشتغال و توسعه در پی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، قوانین دست‌ و پاگیر اداری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تولیدکنندگان 70 خوان مقابل خود مشاهده می‌کنند که این مهم سبب شده این منظومه و اقتصاد خوب و سریع نچرخد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته دولت و قدردانی از تلاش دولتمردان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی از جمله استاندار بوشهر گفت: امید است استان بوشهر با وحدت و همدلی بر اساس دانش، پیشرفت و توسعه یابد.

امام جمعه بوشهر با قدردانی از اقدام انقلابی رئیس قوه قضاییه در مبارزه با فساد تصریح کرد: فساد هر جا ایجاد شد اضمحلال، سقوط، نابودی، ظلم درپی دارد و توسعه می‌‌یابد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه فساد هم ظلم است و هم زمینه ایجاد ظلم بیشتر را فراهم می‌کند افزود: مبارزه با ظلم یک راهبرد اساسی برای نظام اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر تقویت مبارزه با فساد به صورت قاطعیت افزود: مبارزه با ظلم باید بدون ملاحظه پیگیری و ادامه داشته باشد چرا که ملت ایران از همه مسئولان تقاضا دارند که به شدت با فساد به ویژه فساد اقتصادی مبارزه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه باید تمامی مسئولان برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد در جامعه کمک کنند گفت:  مسئولان در این زمینه باید کمک کنند، سنگ‌اندازی نکنند، مانع نشود، کاری که در مبارزه با فساد آغاز شده بر اساس قانون و عدالت، انصاف و قاطعیت دنبال شود و به ویژه دانه درشت‌ها که  مانند زالو  به‌جان مردم افتاده‌اند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه باید مبارزه با فساد قبل از این آغاز می‌شد تصریح کرد: اکنون که آغاز شده همه باید کمک کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به 12 شهریور سالروز شهادت سردار مبارزه با استعمار رئیسعلی دلواری خاطرنشان کرد: رئیسعلی دلواری بزرگ مرد تاریخ ایران و منطقه خلیج فارس است.

صفایی بوشهری بیان کرد: رئیسعلی دلواری بزرگمردی است که حسب تکلیف و بر اساس حکم بزرگان روحانی استان بوشهر برای دفاع، برخاست، مبارزه کرد و انگلیس متجاوز را شکست داد.

وی رئیسعیلی دلواری را افتخار ایران اسلامی و استان بوشهر دانست و گفت: افتخار استان بوشهر این است که پایتخت مبارزات ضد استعماری است و بر اساس ثبت تاریخ، هر گاه استعمارگران خواستند وارد جنوب ایران از طریق بوشهر شوند علما، سرداران و مردم بوشهر چون کوه ایستاده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر به حماسه زنان استان بوشهر در مقابله با انگلیس متجاوز در دشتستان پرداخت و گفت: در منطقه لرده دشتستان زنان استان بوشهر مقابل انگلیس ایستادند و 15 آبان سالروز قیام و حماسه زنان باید به عنوان روز مبارزه زنان ایران با استعمار در تقویم ایران ثبت شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر همان مسیر رئیسعلی دلواری را طی می‌کنند تاکید کرد: استعمار بداند اگر بخواهد کوچکترین تعرضی به ایران از طریق خلیج فارس استان بوشهر کند تمام مردم استان رئیسعلی دلواری هستند و متجاوزان را به خاک انداخته و استان بوشهر را گورستان استعمارگران می‌کنند.

وی با تاکید بر توجه مراکز فرهنگی به برنامه‌های ماه محرم و با قدردانی از بانیان مساجد، مراکز فرهنگی، هیئت‌های مذهبی گفت: در ماه محرم به نهضت عاشورای حسینی و عمق این حرکت آسمانی توجه ویژه شود تا همه جهان از این نهضت حسینی شناخت پیدا کنند.

انتهای پیام/ح