تهران| نمایشگاه دائمی عرضه محصولات بانوان کارآفرین در اسلامشهر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، بانوان کارآفرین شهرستان اسلامشهر با حضور در همایش «بانوان، کارآفرینی و چالش‌ها» که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری اسلامشهر برگزار شد به بررسی و بیان مشکلات و کاستی‌های حوزه کاری خود پرداختند.

 بیشترین مطالبات بانوان کارآفرین اسلامشهری ارائه تسهیلات از سوی مسئولان، بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای، وجود بازار فروش برای عرضه محصولات تولیدی و حمایت از مشاغل خانگی و تولیدات خُرد بود.

 مسعود مرسل‌پور فرماندار اسلامشهر در ادامه این همایش در سخنانی شهرستان اسلامشهر را جزو خطه‌های برتر کارآفرینی کشور خواند و اظهار داشت: در حوزه خواهران در زمینه رونق تولید، کارآفرینی و افزایش تولیدات داخلی اقدامات خوبی انجام شده و بانوان توانسته‌اند در حوزه اصناف و مشاغل صنفی بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

وی بیان کرد: در حوزه کیف و کفش چرم در بین پنج شهرستان حوزه انتخابیه نمایندگان تهران، شهرستان اسلامشهر در رتبه نخست قرار دارد و در زمینه صنایع دستی و سایر حوزه‌های مختلف کارآفرینی نیز حرفی برای گفتن دارد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر ارائه تسهیلات اندک را در شأن بانوان کارآفرین اسلامشهری ندانست و افزود: بانوان کارآفرین در اسلامشهر ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارند که به‌خوبی می‌توانند مدیریت کنند و اگر حمایتی از سوی نمایندگان مجلس و مدیرکل امور بانوان استانداری برای بانوان کارآفرین صورت گیرد قابلیت‌های بانوان در زمینه تولید بیش از گذشته ظهور و بروز می‌کند.

مرسل‌پور در پایان با بیان اینکه توانمندی و هم‌افزایی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان در تمام حوزه‌ها و حوزه کارآفرینی موجود است خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران شهری در شهرستان اسلامشهر توان این را داریم که یک مجموعه تولیدی بزرگ بانوان راه‌اندازی کنیم و بانوان کارآفرین با حضور در این گونه نشست‌ها با بررسی و برطرف کردن مشکلاتشان در حوزه تولید توسط نمایندگان مجلس قطعاً اقدامات اجرایی انجام شده در جهت برطرف کردن مشکلات و تنگناهای رونق تولید را بهتر لمس می‌کنند.

انتهای پیام/ح