امکان افزایش تخت‌های بیمارستان شهید جلیل یاسوج یاسوج تا 400 تخت وجود دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، خیرالله نوریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیمارستان شهید جلیل یاسوج از پیشرفت فیزیکی 100 درصدی برخوردار بوده و بزودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: این بیمارستان در موافقت نامه اولیه با 200 تخت پیش بینی شده بود که با تغییرات و افزایش فیزیکی سازه درمانی بیمارستان تعداد تخت‌های بیمارستان به 297 تخت افزایش پیدا کرد و با تلاش‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس چارت سازمانی جدید و موافقت نامه اصولی آن بر اساس 297 تخت خوابی صادر می‌شود.

نوریان با بیان اینکه که با توجه به سازه درمانی بیمارستان امکان افزایش تخت‌های بیمارستان تا 400 تخت وجود دارد، ادامه داد: چارت سازمانی این مجتمع آموزشی درمانی بر اساس 297 تخت خواب چیدمان شده و تمام نیروها از طریق آزمون جذب می‌شوند.

رئیس مجتمع آموزشی درمانی شهدای دولت آباد ابراز کرد: بر همین اساس در آزمون استخدامی سال 95 حدود 220 نفر در رشته‌های پزشک عمومی، پرستار، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق عمل، هوشبری، مدارک پزشکی و فوریت‌های پزشکی جذب، ساماندهی و آماده شروع بکار هستند.

نوریان با اشاره به اینکه سال 96 نیز آزمون برگزار شده و در مرحله اعلام نتایج و تشکیل پرونده و ابلاغ هستند، تصریح کرد: برای اولین بار بخشی از نیروهای خدماتی از طریق آزمون اردیبهشت 97 جذب می‌شوند.

وی در ادامه به تجهیزات خریداری و نصب شده در این بیمارستان خبر داد و افزود: با تلاش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برای تامین تجهیزات اقدامات خوبی صورت گرفته و تاکنون بیش از 80 درصد از تجهیزات مورد نیاز خریداری و نصب شده است.

نوریان بیان کرد: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در زمینه اختصاص زمین در ضلع جنوبی بیمارستان برای ساخت پارکینگ، پد بالگرد و سوله بحران همکاری و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکیداشته باشند.

وی با اشاره به موضوع توریسم درمانی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی‌ها و رایزنی‌های لازم توسط اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با دانشگاه‌های روسیه و برزیل برای تبادل استاد و دانشجو و همچنین پذیرش بیمار از کشورهای همسایه انجام شده و بنا داریم تعدادی از تخت‌های بیمارستان بزرگ یاسوج را به موضوع توریسم درمانی اختصاص دهیم.

انتهای پیام/ ز