40 درصد والدین شهدای استان یزد در قید حیات هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، احمد ابراهیمی مدیرکل بنیاد شهید استان یزد عصر امروز در نشست هماهنگی برنامه‌های هفته دفاع مقدس یزد با اشاره به اینکه هر سال به مناسبت‌های مختلف مسئولان با حضور در منزل خانواده شهدا و ایثارگران از آنها تجلیل می‌کنند گفت: 40 درصد از والدین شهدای استان یزد در قید حیات هستند.

سردار رضا هدایتی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد هم در این نشست اظهار داشت: در راستای برگزاری برنامه‌های هرچه مناسب‌تر برای ایام هفته دفاع مقدس در یزد، از ادارات مختلف درخواست کردیم که برنامه‌ها و پیشنهادات خود برای این ایام را بیان کنند.

وی با اشاره به مشارکت همه دستگاه‌های استان در این رابطه گفت: دستگاه‌های مختلف برنامه‌های خود را اعلام کردند که در دو بخش عمومی و اختصاصی دسته‌بندی می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزدخاطرنشان کرد:  دیدار با خانواده ایثارگران، رزمندگان، شهدا و آزادگان دستگاه‌ها توسط هر اداره از جمله برنامه‌هایی است که از سوی ادارات مختلف بیان شده‌ است.

هدایتی در ارتباط با دیگر برنامه‌های این هفته گفت: برگزاری نمایشگاه عکس مربوط به دوران دفاع مقدس در ادارات مختلف استان، برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با برنامه‌هایی از جمله روایتگری توسط راویان دفاع مقدس و رزمندگان سرافراز اسلام از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای این ایام است.

تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی متناسب هفته دفاع مقدس و ماه محرم  و برپایی ایستگاه صلواتی و پخش کلیپ و برگزاری مراسم‌های کوهنوردی از دیگر برنامه های این هفته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس یزد زمینه آشنایی مردم با این دوران را فراهم کرده گفت: بازدید کارمندان از باغ موزه دفاع مقدس یکی از برنامه‌هایی است که در راستای آشنایی کارمندان ادارات استان یزد با این ایام در نظر گرفته شده است.

هدایتی تصریح کرد: علاوه بر این یک سری برنامه‌های اختصاصی برای برگزاری در این ایام در نظر گرفته شده که با مشارکت ادارات مختلف و با محوریت سپاه الغدیر استان یزد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش