سرویس مدارس در گیلان شناسنامه‌دار می‌شوند

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، از ابلاغ بخشنامه وزارت کشور به کلیه استانداری‌ها در مورد شناسنامه‌دار کردن سرویس مدارس خبر داد و اظهار داشت: سرویس‌هایی که بدون اخذ برچسب و شناسنامه اقدام به جابه‌جایی دانش‌آموزان کنند مشمول پرداخت جریمه نقدی و ممانعت از ادامه فعالیت می‌شوند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان اداره کل آموزش و پرورش و کلیه شهرداری‌ها استان را مجری این طرح اعلام کرد و بیان داشت:  نیروی انتظامی و پلیس راهور به عنوان ناظر اجرای این طرح محسوب می‌شوند و در صورت مشاهده موارد تخلف بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌های موجود با متخلفان برخورد می‌شود.

محمدی با بیان اینکه طرح صدور برچسب و شناسنامه‌دار کردن سرویس مدارس در کلیه نقاط شهری و روستایی استان گیلان اجرایی می‌شود ابراز داشت: مشابه این طرح سال گذشته در برخی استان‌ها از جمله گیلان به اجرا درآمد و امسال بر اساس تصمیم نهایی وزارت کشور اجرای آن در سراسر کشور الزامی شده است.

وی با اشاره به اینکه جهت تهیه شناسنامه و برچسب که به شیشه خودرو سرویس نصب می‌شود متقاضیان باید به شهرداری‌ یا اداره آموزش و پرورش مربوطه مراجعه کنند افزود: برای اخذ مجوز فعالیت در سرویس مدارس یکسری فاکتورها نظیر سوابق، لزوم داشتن گواهینامه پایه دوم، شرایط سنی و موضوعاتی از این دست مدنظر است.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان مشخص شدن جزئیات کامل اجرای این طرح و مؤلفه‌های موجود در آن را در روزهای آینده مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: فارغ از اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن سرویس‌ها، اولیاء مدارس نباید به افرادی که فاقد مجوز مسافرکشی هستند اجازه فعالیت در این حوزه را بدهند.

محمدی در پاسخ به این پرسش که نحوه برخورد پلیس با اولیائی که خودشان برای دانش آموز خود اقدام به گرفتن سرویس می‌کنند چگونه است اظهار داشت: مسئولیت این‌گونه سرویس‌ها بر عهده خود اولیاء است اما سایر افرادی که متقاضی فعالیت در سرویس مدارس هستند باید برچسب و شناسنامه فعالیت را دریافت کنند.

وی تأمین امنیت دانش‌آموزان و استعلام راحت مشخصات رانندگان از طریق کدهای درج شده بر روی وسیله نقلیه را از کارکردهای طرح شناسنامه‌دار کردن سرویس مدارس خواند و گفت: جزئیات بیشتر این طرح و اینکه متقاضیان چگونه باید برچسب‌های یاد شده را تهیه کنند به زودی در قالب یک بخشنامه ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/ ت