تهران| طرح اشتغالزایی برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست در ملارد اجرایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، ثریا شارقی امروز در مراسم نخستین دوره برگزاری طرح «یک روز آموزش، یک عمر آسایش» با اشاره به ظرفیت بانوان شهرستان ملارد در کارآفرینی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی جامعه و محدودیت‌ها در روند ایجاد اشتغالزایی، کارآفرینی می‌تواند گزینه مناسبی برای تحقق شعار سال در رونق تولید و ایجاد اشتغال باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح «یک روز آموزش، یک عمر آسایش» برای بانوان تصریح کرد: طرح‌های اشتغالزایی براساس آموزش یک تا سه روزه براساس علاقه‌مندی افراد برای نخستین بار در شهرستان ملارد اجرایی شد که با توجه به فعالیت بانوان شهرستان ملارد در حوزه‌های مختلف همچون کشاورزی، صنعتی و اجتماعی به نظر می‌رسد خروجی مناسبی را شاهد باشیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران افزود: در قالب این طرح یک روزه 40 نفر از بانوان شهرستان ملارد در زمینه پرورش قارچ و 40 نفر نیز در قالب کشت زعفران بدون آب و خاک شرکت کردند.

شارقی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح شناسایی توانمندی بانوان با تأکید بر آموزش_ مهارت‌محور کردن بانوان به ویژه بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست است که با پیگیری این طرح‌ها زمینه برای اشتغالزایی آن‌ها فراهم می‌شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ممکن است همه این افراد تحت آموزش وارد فاز عملیاتی نشوند اما اینکه حداقل 10 درصد آن‌ها بتوانند این موضوع را پیگیری کنند نیز اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ ت