وزش طوفان با سرعت "63 "کیلومتر سیستان را درنوردید

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پیش‌بینی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد صبح امروز وزش باد در ایستگاه زابل به 63 کیلومتر برساعت و دید در ایستگاه فرودگاهی زابل به 7000 مترگزارش شد.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای امروز و فردا در منطقه سیستان باد نسبتا شدید پیش بینی شده و سرعت باد در این منطقه بین 60 تا 70 متصور است.

وی با بیان اینکه برای روزهای دوشنبه و سه شنبه افزایش نسبی دما در نیمه شمالی استان را شاهد خواهیم بود خاطرنشان کرد: پایان هفته مجددا کاهش دما را در این منطقه شاهد خواهیم بود.

ملاشاهی عنوان کرد: برای روزهای یک شنبه تا روز سه شنبه از ساعت بعدازظهر شاهد رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده در استان وجود دارد همچنین در این مدت دریای عمان مواج پیش بینی شده است.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 8 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و راسک با حداکثر دمای 38 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

انتهای پیام/ن