5 کارخانه تولید دستمال کاغذی در کهگیلویه و بویراحمد تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، امام بخش قائدی صبح امروز در حاشیه نشست صبحانه سالم در جمع کارکنان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: این استان با وجود داشتن ظرفیت‌های مناسب در شهرستان‌های مختلف اما در زمینه صنعت غذایی و تولید محصولات غذایی جزو آخرین استان‌های کشور است.

وی با اشاره به اینکه اگر هم اکنون از سازمان صنعت، معدن و تجارت لیست کارخانه‌ها را بخواهیم 200 واحد را لیست می‌کند عنوان کرد: با این شرایط در بررسی‌ها مشخص می‌شود از این تعداد کمتر از 20 درصد فعالیت دارند و مابقی بنا به دلایل مختلف تعطیل شده‌اند.

قائدی از تعطیلی 5 کارخانه تولید دستمال کاغذی استان خبر داد و افزود: با وجود تماس‌های مختلف با این کارخانه‌داران موفق به پاسخ نشدیم و تنها یک مورد تلفن پاسخ دادند که بعد از حضور در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گفتند برای راه‌اندازی مجدد 200 میلیون تومان نیاز دارند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خواستار حمایت مدیران دستگاه‌های اجرایی از تولیدات داخل شد و گفت: به طور حتم دستگاه‌های اجرایی با خرید محصولات داخل استان می‌توانند به رونق تولید و ایجاد اشتغال کمک کنند.

وی تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از قطب‌های تولید آب معدنی در کشور مطرح است ولی آب مورد نیاز برخی شهرهای استان از شیراز وارد می‌شود در حالی کارخانه‌های آب معدنی استان در حال تعطیلی است.

قائدی با تبریک روز جهانی و هفته غذا ادامه داد: برگزاری صبحانه سالم در مدارس تمامی شهرستان‌ها، نشست‌های توجیهی دانش‌آموزان در زمینه صبحانه و غذای سالم، مانور اطلاع‌رسانی، همایش پیاده‌روی، برگزاری مسابقه دانش‌آموزی در زمینه غذای سالم و غیره از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده به این مناسبت است.

وی بیان کرد: ضرورت برچسپ کالا، مبارزه با قاچاق کالا، ترویج و معرفی نشان ایمنی، سلامت، طراحی و اجرا به جد در دستور کار سازمان غذا و دارو است و در این زمینه از هیچ کوششی برای تحقق دغدغه سازمان دریغ نمی‌شود.

قائدی عنوان کرد: در تمام دنیا 600 میلیون از چاقی رنج می‌برند و یک میلیارد و 300 میلیون نفر نیز دچار اضافه وزن هستند و به نوعی میلیون‌ها نفر به دلیل جنگ، زلزله و غیره دچار فقر و گرسنگی هستند.

وی خواستار اصلاح الگوی تغذیه برای حفط و ارتقای سلامت شد و گفت: مردم این استان نسبت به خوردن کباب اشتیاق فراوانی دارند در حالی دود سرطان‌زا بوده و در واقع عامل بسیاری از بیماری‌ها خوردن بیش از حد گوشت است.

انتهای پیام/ح