سیستان و بلوچستان| خدمات بهداشتی و درمانی به زائران پاکستانی اربعین افزایش می‌یابد

سیدمحمد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی ورود 70 هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی به سیستان و بلوچستان، برنامه‌ریزی شده تا خدمات بهداشتی و درمانی به این زائران افزایش یابد.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان افزود: واکسیناسیون خوراکی از جمله اقداماتی است که بر اساس دستورالعمل‌های بهداشت بین‌الملل برای این زائران گرامی انجام می‌شود و در این راستا واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال برای زائران پاکستانی اربعین در سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بررسی این زائران از لحاظ بیماری‌های شایع منطقه جنوب غرب آسیا و علائم سندرمیک سایر بیماری‌های عفونی از دیگر اقداماتی است که همکاران ما برای تک تک زائران پاکستانی در مرز میرجاوه که محل ورود این عزیزان به خاک ایران است انجام می‌دهند.

هاشمی با تاکید بر اینکه همه تلاش و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت خدمت‌رسانی هر چه بهتر به زائران پاکستانی اربعین حسینی در سیستان و بلوچستان صورت گرفته تاکید کرد: خدماتی از جمله ویزیت سرپایی، تزریقات و پانسمان، بستری، مامائی، دندانپزشکی، بازرسی بهداشتی از محل اسکان و طبخ و توزیع خوراک از جمله خدمات پیش‌بینی شده برای زائران پاکستانی اربعین در استان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد: پزشکان، دندانپزشکان، پرستاران و ماماهایی که تمایل دارند به صورت داوطلبانه و خودجوش در قالب داوطلب سلامت در زمینه ارائه خدمات بهداشت و درمان به زائران پاکستانی مشارکت کنند می‌توانند جهت هماهنگی به دبیرخانه کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان مستقر در مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراجعه کنند.

انتهای پیام/ح