فوتبال جهان| کاسانو: صرفنظر از یوونتوس و ایگواین، کالچو دیگر چیزی ندارد/ همه بازیکنان نسل فعلی مزخرف هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کاسانوی 36 ساله که روز گذشته (شنبه) تنها دو هفته پس از آغاز تمریناتش در تیم ویرتوس انتلای ایتالیا گفت برای آخرین بار کفش‌هایش را آویزان می‌کند، در یک برنامه تلویزیونی طنز، گفت: فوتبال سال 1999 خیلی بهتر از الان بود. تمام بازیکنان نسل فعلی مزخرف هستند. آنها یک مشت آدم گمنام هستند. یوونتوس را از سری A و گونسالو ایگواین را از میلان بگیرید، فوتبال ایتالیا دیگر هیچ قهرمانی ندارد.

کاسانو سپس به خاطره تلخی که در دوران بازیگری‌اش در اینتر، درگیری فیزیکی با آندره‌آ استراماچونی اشاره داشت. او در پاسخ به این سؤال که آیا حقیقت دارد که او و استراماچونی به یکدیگر مشت زدند گفت: او چنین چیزی را می‌خواهد! اما نه. ما فقط یکدیگر را هل دادیم. همین. فابیو کاپلو بزرگترین سرمربی است که زیر نظرش کار کرده‌ام و آدریانو گالیانی هم بهترین مدیر 30 سال گذشته. فرانچسکو توتی در کنار روبرتو باجو و پائولو مالدینی بهترین بازیکن ایتالیایی تاریخ هستند. بدترین سرمربی هم که داشته‌ام استراماچونی بود. آن زمان بازیکنان بد هم زیاد بودند که نمی‌توانم اسم همه آنها را بیاورم. یووه قویترین تیم ایتالیا است و یکی از بهترین تیم‌های اروپا. با این حال من مناسب بازی برای آنها نبودم. آنها مرا بعد از سه روز بیرون انداختند. روز اول امضای قرارداد، روز دوم تمرین و روز سوم فسخ قرارداد.

 

تیم ملی ایتالیا بعد از 60 سال نتوانست به جام جهانی صعود کند. کاسانو درباره ناکامی بزرگ تیمی که خودش سابقه بازی در آن را دارد تأکید کرد: حق‌مان بود چون آن تیم حتی یک تیم متوسط هم نبود. آن ناکامی بی‌چون و چرا تقصیر بازیکنان بود. حتی پپ گواردیولا، بهترین مربی دنیا هم نمی‌تواند بدون داشتن بازیکنان مناسب معجزه کند. همیشه این بازیکنان هستند که می‌برند و مربیان هستند که می‌بازند. روبرتو مانچینی گزینه مناسبی برای هدایت یک تیم فوق‌العاده است. آیا او به درد یک تیم متوسط هم می‌‌خورد؟ من تردید دارم.

انتهای پیام/