تذکر عضو شورای شهر تهران درباره عدم اجرای مصوبه انتشار اوراق مشارکت

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، الهام فخاری در ادامه نودوسومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به موضوع عدم اجرای مصوبه انتشار اوراق مشارکت اظهار کرد: به منظور بهره‌گیری شهرداری تهران از فرصت‌های تامین منابع مالی دولت، مندرج در بند «د» تبصره 5 قانون بودجه سال 1396 کل کشور در تکمیل زیرساخت‌های خط 6 و 7 مترو، شورای اسلامی شهر تهران طی مصوبه شماره 27715/2412/160 مورخ 26/10/96 مجوز انتشار اوراق مشارکت توسط شهرداری تهران را صادر کرد.

وی افزود: با این وجود با تعلل، عدم انجام به موقع اقدامات لازم و تاخیر در فراهم‌سازی زمینه‌ها، انجام این مصوبه در مهلت قانونی تعیین شده میسر نشد. لازم به ذکر است با این تعلل شهرداری تهران علاوه بر محروم ماندن از فرصت قانونی تأمین 1300 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی، از دریافت سهم 50 درصدی دولت در بازپرداخت اصل و سود اوراق مشارکت در این موضوع بازماند. لازم به ذکر است با پیگیری های مجدانه معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک تنها 700 میلیارد تومان از این اعتبار در قالب اوراق مشارکت جذب شده است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: لذا به موجب ماده 74 آیین نامه داخلی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اعلام اعتراض، ضرورت توضیح شهردار محترم تهران را در مورد علل عدم اجرای مصوبه فوق را متذکر می شوم.

انتهای پیام/