300 نفر از فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران گلستانی عضو بسیج رسانه هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، عصر امروز مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج رسانه استان گلستان با حضور جمعی از اصحاب رسانه در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد. در این مراسم علی خالقی به عنوان مسئول بسیج رسانه معرفی و از تلاش‌های علی‌محمد جعفری که 5 سال در این سمت حضور داشت، قدردانی شد.

جعفری با بیان اینکه بیش از 300 نفر از فعالان رسانه‌ای استان گلستان، عضو بسیج رسانه هستند، اظهارداشت: کانون‌های بسیج رسانه در برخی از شهرستان‌ها مانند علی‌آبادکتول و گنبدکاووس ایجاد شده و توانسته اقداماتی هرچند مختصر و جزئی برای جامعه هدف خود انجام دهد.

وی با بیان اینکه بسیج رسانه، نهادی نوپا است، افزود: تمام تلاش خود را در این 5 سال به کار گرفتیم تا سنگ بنای فعالیت‌ها را در بسیج رسانه براساس اهداف و مأموریت‌های سنگینی که برعهده داریم، بگذاریم.

مسئول سابق بسیج رسانه استان بیان داشت: سعی کردیم از گرفتار چالش‌ها و برخی حواشی در استان نشویم و در مقابل به تقویت فضای همدلی و وفاق در استان کمک کنیم.

وی با اشاره به برخی از اقداماتی که در سال‌های اخیر از سوی بسیج رسانه استان انجام شده است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی مقدماتی و پیشرفته ویژه فعالان رسانه، برگزاری 3 دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر، تشکیل شورای بسیج رسانه و هیئت‌های اندیشه‌ورز، بازدید از رسانه‌های مختلف و موزه عبرت، برگزاری طرح ولایت در قم و غیره از جمله این برنامه‌ها بوده است.

جعفری به اعزام فعالان رسانه‌ای به اردوهای راهیان نور هم اشاره کرد و افزود: 3 دوره اردوهای راهیان نور به صورت خانوادگی برای فعالان رسانه‌ای استان برگزار شده که اثرات معنوی آن در برخی از چهره‌های رسانه‌ای استان مشهود است.

وی برگزاری نشست‌های تخصصی و مناسبتی، برگزاری تورهای رسانه‌ای و بازدید از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و برگزاری اردوهای جهادی ویژه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای را از دیگر اقدامات بسیج رسانه در سال‌های اخیر برشمرد.

جعفری خاطرنشان کرد: گام‌هایی در جهت تربیت خبرنگاران طراز انقلاب اسلامی برداشته شده اما هنوز هم بسیج رسانه در ابتدای راه قرار دارد و باید قدم‌های زیادی در این زمینه برداشته شود.

انتهای پیام/ش