کمیته مدیریت تبلیغات محیطی استان قم تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید موسی حسینی کاشانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قم که عصر امروز در سالن جلسات ساختمان اداری آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد، به بررسی مشکلات فرهنگی بیلبوردهای تبلیغاتی در قم پرداخت و اظهار داشت: متأسفانه تابلوهای تبلیغاتی در قم پیام فرهنگی ندارد، به‌عنوان‌ مثال در سطح شهر تبلیغات محیطی پیرامون آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد که باید این مشکل حل شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با تأکید بر اینکه سیاست‌ها و ضوابط تبلیغات محیطی شهری و جاده‌ای قم بررسی شود، افزود: 20 ارگان استان قم برای بررسی تبلیغات محیطی شهری و جاده‌‌ای اعلام آمادگی کردند که با کمک این ارگان‌ها برنامه‌ریزی مناسبی برای تبلیغات محیطی شهری و جاده‌ای قم خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه کمیته مدیریت تبلیغات محیطی در استان قم تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: ارگان‌هایی مانند سازمان صداوسیما، نیروی انتظامی، دفتر تبلیغات اسلامی، شهرداری، اداره کل راه و ترابری و اداره کل ارشاد از اعضای کمیته مدیریت تبلیغات محیطی قم هستند.

حسینی کاشانی با اشاره به اینکه تبلیغات بازرگانی در سطح شهر و بیرون از شهر نیز باید جلوه فرهنگی داشته باشد، ابراز کرد: نصب بیلبوردهایی پیرامون حجاب و عفاف و آسیب‌های اجتماعی در سطح شهر باید موردتوجه کمیته مدیریت تبلیغات محیطی قرار گیرد، همچنین در هر 8 منطقه قم باید یک بیلبورد برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های فرهنگی قرآنی اختصاص یابد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه نباید در میان تبلیغات فرهنگی محیطی اشعار مذهبی موهن وجود داشته باشد، عنوان کرد: جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی استان قم پیرامون مسئله تبلیغات محیطی هیئت‌های عزاداری بود که سبب شد تا تبلیغات شهری هیئت‌های عزاداری ساماندهی بسیار خوبی داشته باشند.

وی افزود: متأسفانه شهرداری آمار دقیق و درستی از تعداد بیلبوردهای مختص به مسائل فرهنگی به ما ارائه نمی‌کند و این امر سبب شده تا نتوانیم برنامه‌ریزی درستی در زمینه تبلیغات فرهنگی در سطح شهر داشته باشیم.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به تصویب مصوبه نظارت بر مدیریت تبلیغات شهری تشریح کرد: بر اساس این مصوبه دبیر شورای فرهنگ عمومی استان قم، به‌عنوان ناظر و پاسخگوی مسئله مدیریت تبلیغات شهری منصوب می‌شود.

انتهای پیام/ن