اعلام آمادگی ترکیه و مخالفین سوری برای ورود به منبج

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ینی شفق، این روزها در حالی که فعالیت آموزشی مشترک نیروهای آمریکایی و ترکیه‌ای برای گشت زنی در اطراف منبج در جریان است، بخشی از رسانه‌های نزدیک به آک پارتی یا حزب حاکم ترکیه، تمایل دارند ارتش این کشور را تشویق کنند که هرچه زودتر وارد منبج شود.

امروز روزنامه ینی شفق در این مورد به انتشار یک گزارش ویژه پرداخته و در آن به اظهارات یکی از مقامات ارتش آزاد سوریه اشاره کرده است.

عدنان ابو فیصل که از او به عنوان رئیس مجلس نظامی منبج و از فرماندهان ارتش آزاد سوریه نامبرده شده، در این مورد گفته است: نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد خود را مهیا کرده‌اند تا از هفت نقطه وارد شوند. ما می‌دانیم که 5 هزار عضو گروه تروریستی پ.ک.ک در این شهر حضور دارند.

وی افزود: ما برای ورود به شهر، بیست هزار نفر نیرو را آماده کرده‌ایم و تنها حامی تروریست‌ها در منبج، آمریکا است.

عدنان ابو فیصل در بخش دیگری از سخنان خود می‌گوید، در حال حاضر در شهر منبج یک مجلس سیاسی نظامی تشکیل شده که تمام افراد آن از کوهستان قندیل و توسط آمریکا به این منطقه آورده شده‌اند و ما می‌خواهیم به حضور این یغماگران در این شهر مهم پایان دهیم.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چند روز پیش اعلام کرده بود که تروریست‌ها در شهر منبج در حال حفر کانال و ایجاد سپر و دیوارهای دفاعی بزرگ هستند و ما همه آنها را در آن خندق‌ها دفن خواهیم کرد.

انتهای پیام/