تبریز| آل‌هاشم: پیاده روی اربعین، نماد وحدت شیعیان است

به گزارش‌ خبرگزاری تسنیم از تبریز‌، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار یاوران اربعین استان با وی اظهار داشت: پیاده‌ روی اربعین حسینی از نجف تا کربلا در سال‌های اخیر به فرهنگی جدانشدنی از سلوک شیعیان و آزادگان جهان تبدیل شده است و هر سال به خیل جمعیت عاشقان حسینی و کاروان‌های پیاده از پیر و جوان و زن و مرد افزوده می‌شود.

وی افزود:دشمن در طول تاریخ برای خنثی‌سازی این مراسم عظیم، برنامه‌های مختلفی مانند تخریب، تهدید و تحریف را در دستور کار خود قرار داده است و به‌خصوص در سال‌های اخیر برای رسیدن به اهداف شوم خود به حربه‌ای خطرناک‌تر روی آورده و آن، ایجاد شبهه و تردید در اذهان و قلوب پاک مردم درباره مراسم باشکوه اربعین حسینی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  در ادامه خاطر نشان کرد:وظیفه همه فرهیختگان و علمای جهان تشیع این است که با تمام توان به مقابله علمی با این حربه خطرناک برخیزند و با پاسخ‌های متقن و محکم راه هر گونه تردیدافکنی را سد کنند.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: موکب‌های خدمت رسان به زائران اربعین حسینی هم باید برای مقابله با جریان‌های انحرافی به پخش اذان به موقع ، نماز جماعت اول وقت و دیگر مسائل وحدت آفرین توجه ویژه داشته باشند.

 آل هاشم با اشاره به اهمیت پاسداشت و بزرگداشت روز اربعین حسینی از منظر حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای گفت : همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند شروع جاذبه مغناطیس حسینی در روز اربعین است و امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل‌های مومنان می‌جوشد.

وی با اشاره به شهادت بعضی از زئران حسینی که با پای پیاده در زمان صدام به کربلا عزیمت می‌کردند گفت : مردم عراق با سقوط صدام، بار دیگر عشق و علاقه وصف‌ناپذیر خود به امام حسین(ع) را در این 10 سال به جهانیان ثابت کرده‌اند و در کنار دیگر محبان و شیعیان اهل‌بیت از کشورهای ایران، لبنان، پاکستان، هند، لبنان، قطر، امارات، کویت، بحرین و دیگر کشورها مراسم اربعین حسینی را با شکوه‌تر از سال قبل اجرا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ادامه داد : اگر اربعین نبود بنی امیه موفق می‌شد یاد امام حسین و رشادت‌های اهل‌بیت علیهم السلام و یارانش را از خاطره بشریت آن روز و اعصار بعد محو کند و به همین خاطرحفاظت از این رویداد عظیم وظیفه همگانی و حفظ جایگاه آن در مقابله با انحراف‌ها و آسیب‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

آل هاشم در پایان از زائران اربعین حسینی خواست در عزیمت به سرزمین کربلا و زیارت حرم مطهر سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان نائب الزیاره یکی از شهدا باشند و به نیت یکی از جوانان گلگون کفن که در راه اسلام ، قرآن و ایران جانشان را فدا کردند به این سفر بروند.

انتهای پیام/ن