استان مرکزی رتبه نخست کشور را در استفاده از اسناد خزانه کسب کرد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مهدی زندوکیلی عصر امروز در همایش کارگاه آموزشی اوراق خزانه اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی با استفاده از اسناد تسویه خزانه‌ای می‌توانند مطالبات خود را تعین و تکلیف کنند، برنامه‌های آموزشی که از طریق کمیته آموزش پیگیری می‌شود، برنامه‌های مدونی هستند.

وی افزود: به نظر می‌رسد این جلسه می‌تواند فرصتی خوبی برای برطرف کردن مشکل پرداخت مطالبات پیمانکاران باشد، هر ساله اعتبارات، صرف پروژه‌های  تمام شده یا در پروژه‌های ریز شهرستان‌ها تقسیم می‌شود، این عوامل سبب می‌شوند آنگونه که باید به هدف اصلی که  تعیین و تکلیف پروژه‌ها است نتوانیم بپردازیم و اعتبارات استان را نتوانیم صرف پروژه‌های نیمه تمام کنیم.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: پیمانکاران بازوان اجرایی دولت در اجرای پروژه‌ها هستند، باتوجه به شرایط کنونی پیمانکاران با مشکلاتی رو‌به رو هستند، اما اگر از ظرفیت‌های مختلف استفاده کنیم می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: باتوجه به منابع محدودی که وجود دارد حرکت‌های جهادی و پرداخت مطالبات بدون پول سبب استفاده از ظرفیت‌ها و الویت‌ها موجود برای تکمیل پروژه‌ها می‌شود که این امر خود بالا بردن بهره‌وری است.

وی عنوان کرد: باتوجه به بررسی انجام شده در سال گذشته در این زمینه خوب عمل نشده است، در بحث اسناد خزانه که مربوط به بدهی‌های دارای انواع مختلف نسبتا خوب عمل شده است،  در پایان 31 تیرماه جلسه‌ای برگزار و ریز اعتبارات استان بررسی  و مشخص شد در این زمینه 100 درصد جذب داشته‌ایم و رتبه نخست کشور را در استفاده از اسناد خزانه را به‌دست آورده‌ایم.

معاون عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد با اهتمام می‌توان موفقیت‌هایی را به دست آورد، امسال علی‌رغم تمام تغییر قیمت‌ها و مشکلات و بیان دستگاه‌های در ابتدای امسال با مضمون ناتوانی در استفاده از اسناد خزانه، موفق به جذب 100 درصد اسناد خزانه شده‌ایم و هم اکنون با استفاده از اسناد خزانه پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف در دست اجرا هستند، که سبب فعال ماندن پروژه‌ها و اجرا شدن آنها در هفته دولت شده است.

انتهای پیام/ش