اربعین حسینی| ظرفیت اسکان 32 هزار زائر در همدان وجود دارد

بهروز کارخانه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر با 12 پایگاه ثابت و 4 پایگاه موقت به زائران اربعین خدمت‌رسانی می‌کند.

وی افزود: در هر پایگاه ثابت 5 و با احتساب نیروهای کمکی در مجموع 69 امدادگر به‌طور روزانه حضور دارند که از هم‌اکنون در حال خدمت‌رسانی هستند و 4 پایگاه موقت که هریک از آنها 4 امدادگر دارند هم در محورهای موردنیاز برپا می‌شود.

کارخانه‌ای مطرح کرد: مرکز کنترل و فرماندهی عملیات، مرکز واکنش سریع و کشیک شبانه هم به‌طور دائم آماده رسیدگی به حوادث هستند.

وی از اعزام یک تیم درمان به کشور عراق خبر داد و گفت: این تیم شامل پزشک، پرستار، امدادگر، متخصص دارویی و نیروی خدماتی به همراه یک دستگاه آمبولانس و خودرو سنگین به عراق اعزام‌شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر همدان با اشاره به آمادگی ستاد اربعین استان برای اسکان زائران بیان کرد: در صورت بروز بحران و حوادث غیرمترقبه مانند بارش برف و باران، امکان اسکان و اطعام 32 هزار زائر در یک روز وجود دارد.

کارخانه‌ای اعلام کرد: در مبادی خروجی و کشور عراق پایگاه‌های متعدد جمعیت هلال‌احمر کشور برپاشده و مقدار زیادی داروهای موردنیاز هم به عراق ارسال‌شده که به‌طور رایگان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ن