معاون ‌وز‌یر‌ آموزش و پرورش: ‌28 هزار مدرسه در سراسر ایران پذیرای دانش‌آموزان پناهنده با هر تابعیتی شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورامین، شاهین نوش‌آبادی امروز در آیین افتتاح مدرسه شهدای دانایی در روستای حصارقاضی بخش جوادآباد از توابع شهرستان ورامین اظهار داشت: در طول 40 سال گذشته علاوه بر دانش‌آموزان ایرانی، هر ساله تعدادی از دانش‌آموزان پناهنده را پوشش می‌دهیم که در سال جاری نیز 478 هزار دانش‌آموز پناهنده در داخل کشور مشغول تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: بعد از فرمان مقام معظم رهبری در سال 73 که مقرر شد همه دانش‌آموزان در سن تحصیل وارد مدرسه شوند با همکاری وزارت کشور تصمیم بر این شد که همه دانش‌آموزان با هر تابعیتی باید در آغاز سال تحصیلی در کلاس‌ها حاضر شده و تحصیل کند.

معاون امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ کجای دنیا مانند ایران از تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی استقبال نمی‌کنند افزود: 28 هزار مدرسه در سراسر کشور پذیرای پناهندگان است و حدود 3 درصد از هزینه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان توسط مجامع بین‌المللی ‌پرداخت می‌شود که این میزان بسیار کم است.

نوش‌آبادی بیان کرد: در سال 94، 30 هزار دانش‌آموزی که مدارک مجاز نداشتند،  سال 95، 45 هزار دانش‌آموز و در سال 96، 100 هزار دانش‌آموز در مدارس ایرانی مشغول به تحصیل شدند.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز که هنوز ثبت‌نام‌ها کامل نشده 128 هزار دانش‌آموز که مدارک مجاز اقامتی هم نداشته‌اند ثبت‌نام شده‌اند.

معاون امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش با انرژی تمام به دنبال آن است که این اقدام را به سمت اقدامات حداکثری سوق داده و بیش از پیش امکانات تحصیل دانش‌آموزان اتباع را فراهم سازد.

انتهای پیام/ش