تقویت روابط با کشورهای قاره آفریقا از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور،  روز سه شنبه (24مهر) هنگام دریافت استوارنامه “امدو سو”، سفیر جدید سنگال، در تهران گفت: تقویت روابط با سنگال به عنوان یک کشور دوست و مسلمان همواره برای ایران حائز اهمیت بوده است و با اراده دولت‌های دو کشور امیدواریم شاهد یک تحول در این روابط دوستانه و برادرانه باشیم.

وی همچنین با استقبال از سیاست تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان ایرانی در سنگال، اظهار داشت: شرکت‌های ایرانی آماده‌اند فعالیت‌های خود را در حوزه‌های عمرانی، خودروسازی، داروسازی و خدمات بهداشتی در سنگال بیش از پیش توسعه دهند.

رئیس‌جمهور به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم در آفریقا و خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران آماده است همکاری‌های خود را با سنگال در زمینه مبارزه با تروریسم گسترش دهد.

حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است

“امدو سو” سفیر جدید سنگال در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌جمهور کشورمان گفت که سنگال مصمم است روابط خود را با همه زمینه‌ها و به‌ویژه اقتصادی، با ایران به عنوان کشور دوست مستحکم‌تر سازد.

وی به حضور موفق و شهرت شرکت‌های ایرانی از جمله ایران خودرو در کشورش اشاره کرد و اظهار داشت: حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است و دولت تسهیلات ویژه‌ای را برای صدور ویزای بازرگانان ایرانی اختصاص داده است  و سنگال می‌تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به غرب آفریفا باشد.

سفیر جدید سنگال همچنین گفت که سنگال خواهان همکاری گسترده با ایران در روند مقابله و مبارزه با تروریسم است.

انتهای پیام/