افزایش چشمگیر اخراج پناهندگان از آلمان به دیگر کشورهای اروپایی در سال 2018

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه “دی سایت” آلمان، بر اساس یک پاسخ وزارت کشور آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان این کشور، آلمان در سال جاری میلادی پناهندگان بیشتری را به دیگر کشورهای اروپایی اخراج کرده است. بر این اساس شمار اخراج های جمعی پناهجویان در مقایسه با سال 2017 بیش از سه برابر شده است. بخش بزرگی از این پروازها به ایتالیا انجام شده است.

بر این اساس پلیس فدرال آلمان، از ژانویه تا جولای سال 2018 در مجموع 485 پناهجو را با 17 پرواز چارتری در چارچوب فرآیند دوبلین اخراج کرده است. 12 مورد از این پروازها با 250 مسافر به ایتالیا اخراج شده‌اند.

این در حالی است که در سال 2017 شمار اخراج پناهجویان از آلمان به دیگر کشورهای اروپایی 153 نفر در هفت پرواز و در سال قبل از آن هم 26 نفر در 2 پرواز بوده است. در مجموع در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 2422 پناهجو از آلمان به سایر کشورهای اروپایی منتقل شده اند.

“متئو سالوینی”، وزیر کشور ایتالیا اخیرا انتقاد شدیدی به پروازهای جمعی پناهجویان به ایتالیا وارد کرده و تهدید کرده است که می خواهد جلوی این پروازها را گرفته و فرودگاه های خود را روی آن ببندد.

سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان هم انتقاد شدیدی به اخراج های پناهندگان به ایتالیا وارد کرده و با اشاره به اوضاع بد پناهندگان در کشور ایتالیا گفته است: بسیاری از پناهجویان باید در این کشور در خیابان ها زندگی کنند بدون اینکه چشم اندازی برای یک زندگی مناسب و اقامتگاه و مراقبت های کافی و روند پناهجویی منصفانه داشته باشند.

بر اساس پیمان دوبلین اروپایی که با توجه به هجوم پناهندگان به اتحادیه اروپا انتقادهای زیادی به آن وارد شده است، پناهندگان باید در کشوری درخواست پناهندگی کنند که برای اولین بار به آن وارد شده اند.

انتهای پیام/