‌قیمت ملک در شیراز 30 درصد افزایش یافت

محمد قاسم تابنده ماه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز با بیان اینکه قیمت ملک در شیراز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: به دلیل نوسانات ارزی و بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی قیمت ملک نیز بالا رفته و هنوز پایین نیامده است.

وی با بیان اینکه بازار مسکن در حال حاضر به دلیل بلاتکلیفی که در قیمت دلار وجود دارد در رکود به سر می‌برد، عنوان کرد: قیمت ملک تابع نوسانات نوسانات قیمت ارز است و در صورتی که قیمت ارز ثابت شود قیمت ملک نیز ارزان می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک شیراز با بیان اینکه در وضعیت موجود بعضی افراد برای سرمایه‌گذاری به سمت بازار مسکن رو آورده‌اند، گفت: مردم به جای سرمایه‌گذاری در بازار ارز و طلا که هیچ ثباتی ندارد بهتر است در بازار مسکن که ثبات بیشتری دارد سرمایه‌گذاری کنند.

وی همچنین در مورد بالاترین قیمت ملک در شیراز گفت: قیمت هر متر مربع واحد مسکونی بستگی به منطقه مورد نظر، کیفیت ملک، سیستم هوشمند ملک و مصالح به کار رفته در آن متفاوت است اما بالاترین قیمت ملک مسکونی در شیراز در منطقه قصر‌الدشت به قیمت هر متر مربع 13 میلیون تومان گزارش شده است.

انتهای پیام/ش