نخست‌وزیر بلژیک:آمریکا نمی‌تواند دیکته کند که شرکت‌های اروپایی با چه کسی تجارت کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، “چارلز میشل” نخست وزیر بلژیک در مصاحبه با یک رسانه بلژیکی گفت که آمریکا این حق را ندارد که به شرکت های اروپایی بگوید که با چه کسی می توانند تجارت انجام داده و روابط تجاری را توسعه دهند.

وی که این سخنان را اندکی پس از دیدار با “حسن روحانی” رئیس جمهور ایران در نیویورک مطرح می‌کرد، افزود: ما نمی توانیم بپذیریم که آمریکا تصمیم بگیرد که شرکت های اروپایی در چه مناطقی می توانند به تجارت بپردازند یا خیر.

نخست وزیر بلژیک در بین اولین سران اروپایی بود که نشست دو جانبه ای را با رئیس جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل برگزار کرد. بلژیک هم اکنون عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل است و تا سال بعد این کرسی را در اختیار دارد.

میشل در ادامه مصاحبه خود تاکید کرد: بلژیک و اتحادیه اروپا زمانی که موضوع ایران و اهمیت منطقه ای آن مطرح می شود ساده لوح نیستند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که واشنگتن مواضع سختی را علیه ایران اتخاذ کرده است. “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا در ماه می به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران که در سال 2015 حاصل شده بود خارج شد و تحریم ها علیه ایران را بازگرداند.

انتهای پیام/.