قم| 200 مبلغ به مراسم پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، معصومه ظهیری در نشست خبری که ظهر امروز در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی و در آستانه چهل‌سالگی این نظام مقدس آگاهی و بیداری در زمینه تمدن سازی اسلامی آغازشده و اربعین حسینی به‌عنوان بزرگ‌ترین اجتماع انسانی در جهان گامی عظیم در راستای تحقق تمدن اسلامی است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر اینکه مراسم زیارت اربعین یک حرکت بزرگ فرهنگی در سطح جهان است افزود: این اجتماع بزرگ با حضور بیش از بیست میلیون نفر مقدمه جهانی‌سازی اسلامی را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه ویژگی خاص زیارت اربعین امام حسین(ع) مردمی بودن این حرکت بزرگ است ادامه داد: سهم ارگان‌ها و دولت‌ها در راه‌اندازی و خدمت به زائران امام حسین(ع) حداقلی است و مردم عهده‌‌دار بخش عمده خدمات در این حرکت عظیم هستند، البته نهادهای مختلف نیز به‌اندازه توان خود بخشی از خدمات رفاهی، فرهنگی و اجتماعی را در زیارت اربعین حسینی به عهده‌دارند.

مسئول کمیته بانوان ستاد اربعین کشور با تأکید بر اینکه اربعین زمینه‌ساز مقابله با جهل و ضلالت گمراهی و ظلم در جهان است ابراز کرد: امام حسین(ع) در راه مبارزه با ظلم و همچنین نجات دادن انسان‌ها از ضلالت و گمراهی جان خود را فدا کردند و امروز این حرکت عظیم در راستای پیروی از این ارزش‌های مهم است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران در اربعین حسینی بیان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران در اربعین حسینی فعالیت‌های مختلفی داشت که ازجمله آن‌ها می‌توان به اعزام خواهران مبلغ در کشور عراق اشاره کرد، این اعزام‌ها در راستای ایجاد وحدت و همدلی میان مسلمین و به‌ویژه مردم ایران و عراق صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه بیش از 80 مبلغ خواهر مسلط به زبان‌های خارجی در مسیر پیاده‌روی اربعین اعزام می‌شوند افزود: برای ایجاد همدلی، وحدت و همگرایی بیشتر میان زائران امام حسین(ع) و همچنین نشر معارف حسینی و تحقق تمدن اسلامی خواهر مبلغ مسلط به هفت زبان خارجی در مسیر پیاده‌روی اربعین حضور یافته و به فعالیت‌های تبلیغی می‌پردازند.

ظهیری اظهار داشت: همایش هم‌اندیشی زیارت اربعین روابط میان فرهنگی و هم‌زیستی اجتماعی ایران و عراق صبح پنجشنبه و با حضور مسئولان حوزوی و فرهنگی کشور و همچنین بعثه مقام معظم رهبری در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

مسئول کمیته بانوان ستاد اربعین کشور با بیان اینکه 25 عدد از موکب‌های استان قم تنها برای ارائه خدمات به بانوان احداث‌شده است خاطرنشان کرد: سعی کردیم که امسال خدمات بسیار مناسب‌تری نسبت به سال‌های گذشته برای بانوان داشته باشیم.

انتهای پیام/ ع