کومه‌های صید پرندگان شکاری در استان بوشهر تخریب شد+تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، با توجه به آغاز فصل زنده‌گیری پرندگان شکاری توسط متخلفان و آسیب رسانان به محیط زیست، ظهر امروز ماموران یگان حفاظت این اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، در عملیاتی با همکاری ماموران منطقه حفاظت شده مند، کومه‌های صید این پرندگان در خطر انقراض را در دشتی تا دیر تخریب کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تاکید بر برخورد با شکارچیان در عرصه‌های طبیعی استان بوشهر  اظهار داشت: هر سال از ابتدای شهریور، مهاجرت پرندگان شکاری به استان بوشهرآغاز می‌شود که  برخی افراد با ایجاد کومه‌هایی اقدام به صید و شکار این پرندگان می‌کنند.

فرهاد قلی‌نژاد از تخریب این کومه‌ها خبرداد و بیان کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر از بامداد امروز در منطقه نوار ساحلی مند در دشتی تا دیر توانستند تعداد 7 کومه صید پرندگان شکاری کشف و تخریب کنند.

وی افزود: در این عملیات یک نفر متخلف دستگیر و تعداد 21 رشته تور زنده گیری پرنده شکاری، 10 قطعه کبوتر، 3 بهله دلیجه و دیگر اسباب و ادوات شکار و صید ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: گشت سیار یگان حفاظت این اداره کل با حضور فعال خود وبا همکاری ماموران  واحدهای سطح استان توانسته‌اند مناطق را برای ورود شکارچیان نسبت به سالهای گذشته برای  حضور شکارچیان نا امن‌تر کنند.

انتهای پیام/م