آیا پیلاتس میتواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

به گزارش وبسایت  فارس ایندکس، پیلاتس یک ورزش محبوب کم تاثیر است که در فرم دهی به بدن، ساخت نامحسوس عضلات و بهبود حالت بدن موثر است.

انجام پیلاتس میتواند برای سلامتی شما و حفظ وزن طبیعی تان کمک کند.

اما پیلاتس نمیتواند به اندازه سایر ورزش های کاردیو مانند دویدن یا شنا به کاهش وزن شما موثر باشد. دلیل این موضوع این است که شما در کلاسهای پیلاتس کالری کمتری نسبت به سایر ورزشهای کاردیو میسوزانید.

اما اگر از انجام پیلاتس لذت میبرید، بهتر است این روتین را ادامه داده و همچنان به کلاسهای پیلاتس بروید. همچنین احتمال اینکه زندگی سالمی داشته باشید، بیشتر خواهد شد.

اگر هدف شما کاهش وزن است، میتوانید پیلاتس را با یک رژیم سالم و ورزش های دیگری همراه کنید. پیلاتس را با یک ورزش قدرتی و شکل های دیگری از ورزش های کاردیو مانند پیاده روی، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری همراه کنید.

محققان در مورد پیلاتس چه میگویند؟

تحقیقات بر روی نقش پیلاتس در کاهش وزن نتایج متفاوتی داشته اند.

یک مطالعه کوچک در سال 2017 بر روی 37 مرد دارای اضافه وزن یا چاق در سنین 30 تا 50 سال انجام گرفت. محققان دریافتند که انجام پیلاتس به مدت 8 هفته در موارد زیر موثر بود:

کاهش وزن

کاهشBMI  (شاخص توده بدن)

سفت کردن ناحیه کمر

کاهش اندازه ی دور شکم و باسن

هرچند، تاثیری بر روی توده لخم بدن (وزن چربی بدن منهای وزن کل بدن) نداشت.

این تغییرات در مقایسه با افرادی بود که در این مدت هیچ ورزشی انجام ندادند.

یک مطالعه دیگر در سال 2015 مردان در سن 59 تا 66 سال را مورد بررسی قرار داد. این مطالعه نشان داد 12 هفته تمرین پیلاتس هیچ تاثیری بر ترکیب بدنی نگذاشت.

اما شرکت کنندگان به طر قابل توجهی در شکم و اعضای بالا و پایین بدن افزایش قدرت داشتند. محققان گمان می کنند دلیل اینکه تغییری در وزن ایجاد نشده بعلت عدم تغییر در رژیم غذایی افراد مورد بررسی، می باشد. البته هیچ  آزمایش خون  برای بررسی میزان چربی خون انجام نشده بود.

همچنین تحقیق امیدبخشی در سال 2015 نشان داد که پیلاتس ممکن است بر درد مزمن کمر و توانبخشی سایر آسیبها موثر باشد. اما تحقیقات بیشتری موردنیاز است.

اگر آسیب دیده اید یا درد دارید هرگز بدون اجازه پزشک پیلاتس انجام ندهید.

پیلاتس چند کالری میسوزاند؟

مقدار کالری  ای که شما با انجام پیلاتس میسوزانید، به وزن فعلی، اینکه چه نوع پیلاتسی انجام میدهید و سطح سختی کلاس بستگی دارد.

با شخصی به وزن 68 کیلوگرم، یک جلسه ی 50 دقیقه ای پیلاتس مرحله مبتدی تقریبا 175 کالری میسوزاند. در یک کلاس پیشرفته ی 50 دقیقه ای تقریبا 254 کالری سوزانده میشود.

در کلاس های پیلاتس اصلاحی یا هر نوع پیلاتسی که ضربان قلب شما را بالا ببرد کالری های بیشتری خواهید سوزاند.

کالری ها چگونه در کاهش وزن موثرند؟

برای از دست دادن 450 گرم، باید حدودا 3500 کالری بسوزانید.

اگر هدف شما کاهش وزن است، بهتر است علاوه بر پیلاتس ورزشهای کاردیو مانند پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری را نیز انجام دهید. همچنین بر روی یک رژیم غذایی سالم حاوی پروتئین کم، غلات کامل، میوه و سبزیجات تمرکز کنید.

هر چند وقت یک بار باید پیلاتس انجام دهید؟

اگر تازه کار هستید، دو یا سه بار در هفته برای بهره مندی از همه منافع پیلاتس کافیست.

همچنین میتوانید پیلاتس پیشرفته و یا پیلاتس ترکیبی مانند پیلوکسینگ (پیلاتس و بوکس) را امتحان کنید.

در این کلاسها، با بکار گرفتن کل بدن، کالری بیشتری نسبت به پیلاتس معمولی میسوزانید.

اگر سعی دارید وزن کم کنید، شرکت در این کلاسهای ترکیبی چند روز در هفته بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. همچنین میتوانید به صورت متناوب به کلاسهای پیلاتس و کلاسهای قدرتی ( با وزنه) و ورزشهای کاردیو بروید.

ترکیب کردن پیلاتس با سایر ورزشهای کاردیو و ورزشهای قدرتی، به همراه بک رژیم سالم، یک راه موثر برای سفت کردن عضلات و کمک به شما برای رسیدن به وزن دلخواهتان است.

تاثیر پیلاتس چیست؟

اثر پیلاتس به معنای انجام دادن این ورزش و رسیدن به یک حالت بدنی اصلاح شده، عضلات و ناحیه میانی سفت است.

نتیجه ی این اثر چیزیست که ممکن است باعث شود به نظر برسد شما وزن کم کرده اید. این موضوع به این دلیل است که اگر شما عضلاتی به دست آورده یا آنها را سفت کنید، به طور کلی خوش اندام تر به نظر میرسید، حتی اگر وزن کم نکرده باشید.

نکاتی برای کاهش وزن

ورزش برای کاهش وزن مهمتر است ولی تمرکز بر روی رژیمتان نیز به میزان یکسانی اهمیت دارد.

غذاها و میان وعده های سالمی با پروتئین کم، میوه ها، سبزیجات و غلات کامل مصرف کنید

به پزشک یا یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا برایتان یک رژیم مخصوص برای رسیدن به اهدافتان تنظیم کند. برای حفظ سلامت، هرگز کمتر از 1200 کالری در رو مصرف نکنید.

نتیجه گیری:

پیلاتس یک ورزش با تاثیر کم است. میتواند برای سفت کردن عضلات، سفت کردن ناحیه میانی بدن و تصحیح حالت بدن موثر باشد.

این ورزش همچنین میتواند با تقویت ناحیه آسیب دیده، درد پشت و سایر آسیبها را درمان کند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، میتوانید پیلاتس را به برنامه سلامتی خود اضافه کنید. پیلاتس انجام دهید و یک رژیم و سبک زندگی سالم را حفظ کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

همیشه قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

انتهای پیام/


این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تسنیم تأیید و یا رد نمی‌شود.