سمنان| جای خیران در ترویج فرهنگ کتابخوانی خالی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت‌الله سید محمدشاهچراغی عصر امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و جمعی از مدیران ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های این استان که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد اظهار داشت: خیران زیادی در بخش‌های مختلف و موردنیاز در استان سمنان کمک و همکاری می‌کنند و باید از این ظرفیت مهم در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بهره برد.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای افزایش بیشتر مراجعات به کتابخانه‌های عمومی استان سمنان عنوان کرد: امروز باید برنامه ریزی برای جذب مخاطبان به کتابخانه‌ها افزایش یابد و در این راستا باید جاذبه‌های لازم در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برای جوانان و عموم مردم ایجاد شود.

امام جمعه سمنان اجرای برنامه‌های مفید فرهنگی را گامی مهم در راستای ایجاد جاذبه برای جذب مخاطبان به کتابخانه‌های عمومی برشمرد و اضافه کرد: برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به سمت اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها رفت.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به ضرورت تجلیل از مؤلفان دستگاه‌های اجرایی در استان سمنان گفت: تجلیل از نویسندگان و مؤلفان دستگا‌ه‌های اجرایی استان یک فعالیت عظیم فرهنگی است.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه در استان سمنان تأکید کرد و گفت: گام برداشتن در راستای ترویج فرهنگ مطالعه یک توفیق و سعادت است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه مقام معظم رهبری یک الگوی بی نظیر برای مردم ایران در مطالعه کتاب است افزود: همه باید با کتاب انس بگیرند چرا که کتاب بهترین دوست و یار برای انسان است.

انتهای پیام/ن