تاکید امام جمعه قم بر ترویج فرهنگ شهادت و گسترش عفاف در جامعه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در همایش یاوران وقف که امشب در سالن‌ همایش‌های مرکز فقهی ائمه‌ اطهار(ع) برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم فرهنگ وقف در زمینه های مختلف فرهنگی و علمی در کشور بیش از پیش گسترش یابد.

امام جمعه قم افزود: قرآن کریم و روایات و سیره پیامبر اکرم(ص) و ائمه‌اطهار نشان‌دهنده توجه بسیار زیاد ایشان به وقف و گسترش این فرهنگ در میان مردم بوده است.

دبیر شورای عالی حوزه علمیه  ابراز کرد: دین اسلام دارای ابعاد مختلفی است و علاوه بر مسائل سیاسی و فرهنگی و عرفانی به مسائل اجتماعی و تعاون و همکاری مدنی توجه بسیار زیادی داشته است، اسلام توجه زیادی به گسترش نیکی‌ها و فضائل اخلاقی به صورت فردی و اجتماعی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به روایاتی پیرامون اهمیت توجه به گسترش فرهنگ تعاون و همکاری اجتماعی تصریح کرد: پیروان رسول‌الله(ص) و شیعیان امیرالمومنین(ع) سزاوارترین افراد به انجام افعال نیک هستند و باید توجه بسیار زیادی به این مسئله داشته باشند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اهمیت فرهنگ وقف و اثرگذاری مثبت آن در جامعه اسلامی بیان کرد: موقوفات عمل نیک و باقیات‌الصالحاتی است که آثار آن حتی پس از مرگ انسان نیز باقی می‌ماند.

وی عنوان کرد: توجه وقف به توسعه علم و فناوری در عرصه‌های مختلف علوم دانشگاهی و حوزوی از مسائل بسیار مهمی است که امروزه صورت گرفته و باید از بانیان این عمل خیر تقدیر کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به ضرورت انجام وقف در زمینه گسترش عفاف در جامعه اسلامی و ترویج فرهنگ شهادت خاطرنشان کرد: وقف می‌‌تواند در زمینه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و سیاسی مورد نیاز جامعه اسلامی ورود پیدا کند.

انتهای پیام/ش