استاندار کردستان دستور تشویق کتاب‌خوان‌ها‌ را صادر کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا امشب در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: طبق سند چشم‌انداز توسعه در حال حاضر باید 35 درصد جمعیت استان عضو کتابخانه‌های عمومی باشند اما متأسفانه این آمار هم‌اکنون تنها 2.5 درصد است.

وی عادت مردم به استفاده از فضای دیجیتالی و کمبود امکانات کتابخانه در این حوزه را در عدم استقبال بی‌تأثیر ندانست و گفت: آنچه قبل از ایجاد فضای جدید کتابخانه‌ای لازم است روشن شود آن است که به این پرسش که «آیا اگر فضا ایجاد شود، مردم استقبال خواهد کرد یا خیر؟»، پاسخ داده شود.

استاندار کردستان به پیشنهاد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مبنی بر تشویق شهرداری که بدهی خود به کتابخانه‌ها را تا پایان سال تسویه کند اشاره و تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که مبلغی که قرار است برای این تشویق در نظر گرفته شود به کسانی که بیشترین وقت را صرف کتابخوانی می‌کنند، اختصاص یابد.

وی گفت: برای تأمین فضای مورد نیاز کتابخانه‌ها بهتر است از ساختمان‌های در اختیار میراث فرهنگی استفاده و با بازسازی آنها فضای مورد نیاز را فراهم کرد.

مرادنیا با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به جمعیت استان باید 6 میلیون جلد کتاب داشته باشیم، افزود: بهتر است به جای ساختمان‌سازی اعتبارات را به تهیه منابع جدید اختصاص دهیم چراکه بعید نیست بخشی از عدم استقبال مردم از کتابخانه‌ها فقدان منابع به‌روز باشد.

انتهای پیام/ش