حجت الاسلام قرائتی در قم: فریضه الهی نماز یکی از مهم‌ترین معیارهای ایمان است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی شامگاه چهارشنبه در چهارمین اجلاس استانی نماز که در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: اگر نماز قبول نشود بقیه کارها نیز مورد قبول درگاه الهی واقع نمی‌شود که این موضوع نشان دهنده جایگاه و ارزش نماز است.

وی با بیان اینکه نماز یکی از مهم‌ترین معیارهای ایمان است، افزود: امام حسین (ع) روز عاشورا برای اقامه نماز 30 تیر بر تن خریدند که این موضوع جایگاه نماز در دین اسلام را نشان می‌دهد.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: گروهی اصلاً نماز نمی‌خوانند و برخی دیگر نماز را بد می‌خوانند، عده ای دیگر از صدای اذان تنفر دارند و برخی دیگر کاهل هستند و عده ای دیگر برای ریا به اقامه نماز می‌پردازند، برخی دیگر از مردم با کسالت و بی تفاوتی نماز می‌خوانند و عده ای دیگر نماز را رها کرده و به خرید می‌روند.

قرائتی عنوان کرد: در مدارس نماز جماعت برپا می‌شود که اقدام بسیار خوبی است، خانواده‌ها باید با مدرسه فرزند خود تماس گرفته و از این اقدام تقدیر کنند چون همین تماس آثار بسیار خوبی به همراه دارد.

وی با اشاره به لزوم ترویج فریضه الهی نماز در جامعه افزود: اقامه نماز دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است و باید نماز را علنی اقامه کرد زیرا سبب ترویج روح نماز در جامعه است.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: یک زمانی نمازخانه‌ها دربدترین اتاق ادارات بود و اتاق رئیس بهترین اتاق بود که نباید این گونه باشد و نماز را تکریم کرد و بهترین اتاق‌ها را برای اقامه نماز قرار داد.

قرائتی عنوان کرد: نباید اقامه نماز را کوچک بشماریم چون فریضه الهی است و از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همگان باید تلاش کنند تا این فریضه مهم در جامعه ترویج پیدا کند.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزود: باید قرآن را جدی بگیریم و هم به این کتاب الهی برسیم و همچنین نماز را اول وقت اقامه کنیم، نسبت به قرآن کریم مسئول هستیم و باید معنا و مفهوم این کتاب الهی را متوجه شویم.

رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: باید وقت‌های باطله را مدیریت کرده و از آن استفاده بهینه کنیم و از این فرصت‌ها برای قرائت قرآن و نهج البلاغه وهمچنین تفسیر نمونه استفاده کنیم.

انتهای پیام/ن