اولین نشست شورای مبارزه با فساد به ریاست عبدالمهدی؛ توصیه حکیم به جریان‌های سیاسی عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز در اولین نشست شورای عالی مبارزه با فساد که به ریاست وی در بغداد برگزار شد، گفت هدف از تشکیل مجدد شورای عالی مبارزه با فساد، این است که تدابیر بازدارنده اتخاذ و تلاش‌های طرف‌ها و دستگاه‌های نظارتی در چارچوب فعالیت جدید یکپارچه شود تا بتواند با هر فرد یا طرفی در هر موقعیت و جایگاهی مقابله کند و ما به عنوان دولت بتوانند فساد را کشف کرده و از جامعه و شهروندان و بیت المال به طور یکسان حمایت کنیم.

نخست وزیر عراق در این نشست که با حضور دادستان کل و مسئولان دادستانی، هیئت نظارت قضایی، دیوان نظارت دارایی، هیئت شفاف سازی، بازرس کل وزارت کشور و شماری از مشاوران برگزار شد، خاطر نشان کرد این اقدام در چارچوب اجرای تعهداتمان در برنامه دولتی صورت می‌گیرد که پارلمان تصویب کرد و باید اجرا شود.

وی افزود فساد وجهه دولت و جامعه و آبروی شهروندان را به طور کلی خدشه‌دار می‌کند و باید به این پدیده پایان داد و فساد را دشمنی همانند باند تروریستی داعش قلمداد کرد.

خبر  دیگر اینکه عمار حکیم رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی از گروه‌های سیاسی خواست به مسئولیت‌های خود برای تکمیل کابینه وزارتی عمل کنند.

بر اساس گزارش الفرات، اظهارات حکیم در دیدار با صالح المطلک رئیس جبهه گفت‌وگوی ملی(گروه اهل سنت) بیان شد.

از سوی دیگر حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق در سخنانی به مناسبت سال جدید میلادی(2019) ابراز امیدواری کرد که سال جدید، سال تحقق خواسته‌های شهروندان در بازسازی، ارائه خدمات و ایجاد فرصت‌های شغلی و حفظ امنیت و ثبات باشد.

وی اظهار داشت سال 2018 میلادی، سال تثبیت پایه‌های دولت پس از تحقق پیروزی بزرگ بر باندهای داعشی در پایان سال 2017 بود و همچنین چرخش مسالمت آمیز قدرت هم صورت گرفت.

وی افزود ما همچنان امیدواریم که دولت کنونی دستاوردهای محقق شده در زمینه آزادسازی اراضی، ثبات امنیتی، بازگشت اقتدار به نیروهای قهرمان و روابط خارجی و توسعه اقتصاد و نفی طایفه‌گری و یکپارچه کردن کشور را حفظ و در مسیر بازسازی، فراهم کردن خدمات و فرصت‌های شغلی و تکمیل روند بازگشت آوارگان حرکت کند.

انتهای پیام/