چگونه صنایع‌دستی گرفتار یک شعار ضدتبلیغی شده است/3 کشوری که دست‌سازهای گران عرضه می‌کنند

حسین بختیاری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درخصوص یک باور غلط و ضدتبلیغی درباره صنایع دستی اظهار کرد: متاسفانه هیچ وقت صنایع دستی ایرانی به نحو شایسته معرفی نشده است و آسیب آن به روشنی در حراجی های بزرگ دنیا مشهود است که بهترین صنایع دستی کشورمان نمی توانند در مقابل دیگر آثار خارجی ها رقابت کنند.

رئیس هیات‌مدیره مجمع هنرمندان صنایع‌دستی افزود: همیشه یک باور نادرست مبنی بر اینکه جنس ایرانی خوب نیست، وجود داشته و تاسف بارتر اینکه، یک شعار ضد تبلیغی نیز از سوی خارجی ها نسبت به صنایع دستی ایرانی وجود داشته که متاسفانه بر روی افراد داخلی نیز تاثیر گذاشته؛ از جمله اینکه صنایع دستی ایرانی گران است؛ درحالیکه اینطور نیست.

بختیاری ادامه داد: ما دو نوع صنایع دستی داریم، صنایع دستی که فاخر هستند و متعاقباً گران بوده، ولی این در شرایطی است که صنایع دستی فاخر ایرانی نسبت به قیمت کالاهایی که در حراجی ها با قیمت بسیار گران فروخته می شود گرانتر نبوده و آثار این حراجی ها بسیار گرانتر هستند.

وی تصریح کرد: از طرفی صنایع دستی کاربردی و مصرفی نیز داریم که صنایع دستی ایرانی در مقایسه با صنایع دستی دیگر کشورها از جمله هند، پاکستان و چین؛ بسیار نیز ارزانتر است.

انتهای پیام/