"استانی شدن انتخابات مجلس کاندیداها را وام‌دار جریانات خاص می‌کند"

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ضمن مخالفت با طرح استانی شدن انتخابات مجلس،گفت: با این شیوه انتخابات مجلس، موقعیت شهرستان‌ها تضعیف می‌شود و شهر‌های کوچک نمی‌توانند صدای خود را به نمایندگان‌شان برسانند.

وی افزود: با استانی شدن انتخابات پارلمان، ارتباط بین نمایندگان با مردم با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه و به‌ ویژه در شهرهای کوچک و روستاها کاهش می‌یابد. از سوی دیگر دسترسی مردم به نمایندگان‌شان نیز کاهش می‌یابد که همین امر باعث نارضایتی مردم خواهد شد.

 

نماینده مردم ساوه در مجلس تصریح کرد: استانی شدن انتخابات، باعث افزایش دخالت‌های قومی و قبیله‌ای و همچنین جریان‌های سیاسی در انتخابات می‌شود. در نتیجه ارتباط کاندیداها با مردم جای خود را به ارتباط کاندیداها به جریان‌های هدایت شده می‌دهد و در نهایت خواسته‌های حزبی و گروهی جایگزین خواسته‌های مردمی می‌شود.

منصوری تصریح کرد: با رقابتی شدن انتخابات مجلس در سطح استانی، جناح‌بندی‌های سیاسی در پارلمان افزایش می‌یابد و کارآمدی مجلس بیشتر تحت تاثیر بازی‌های سیاسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم ساوه در مجلس اظهار داشت: با استانی شدن انتخابات، آسیب‌های امنیتی ناشی از دسته‌بندی‌های قومی، قبیله‌ای و همچنین مذهبی در سطوح استانی افزایش می‌یابد و امکان انتخاب کاندیداهای اصلح، تحت تأثیر مسائل جانبی قرار می‌گیرد.

منصوری در پایان، یکی دیگر از آسیب‌‌های استانی شدن انتخابات مجلس وام‌دار شدن کاندیداها به جریانات سیاسی خاص دانست.

انتهای‌پیام/