گردشگری همراه با فناوری اطلاعات صنعتی اشتغال‌زا است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در نخستین نشست تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک ایران که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تغییر و تحولات متنوع در زمینه‌های گوناگون باید شناسایی شوند چراکه امروزه همه عوامل دنیا در رقابت با هم هستند و نباید از این دو و میدانی عقب بمانیم.

وی افزود: جنبه‌های فرهنگی،اجتماعی و معنوی نیز باید علاوه بر جنبه مادی گردشگردی مورد توجه قرار گیرد چرا که می‌تواند در صلح جهانی از تمامی اقدامات دیپلماتیک موثرتر باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: تحولات و تغییرات در عرصه فناوری به سرعت‌ اتفاق می‌افتد که اگر هم قدم با این تغییرات نباشیم جا می‌مانیم و در عرصه ‌گردشگری نیز این اتفاق افتاده و استفاده از فناوری اطلاعات یا گردشگری الکترونیک از راه‌های مطلوب در جذب گردشگر است.

وی افزود: گردشگری یک صنعت بزرگ، پول ساز و اشتغال‌زاست که اگر تلاش کنیم و از رقیبان عقب نمانیم با مهیا کردن امکانات لازم جهت دسترسی به فناوری اطلاعات می‌توانیم به گردشگری مالی دست یابیم.

زاهدی تاکید کرد: جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، اقامتی، طبیعی و فرهنگی جهت دستیابی به توسعه اقتصادی نیاز به توسعه فناوری دارند چرا که امروزه همه گردشگران حتی در روستاهای دورافتاده نیز می‌توانند با دستیابی به خدمات الکترونیکی به رونق در گردشگری برسند.

انتهای پیام/ ع