پزشکان شهرستان گرمی هم پروازی شدند

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: متاسفانه امکانات درمانی و بهداشتی گرمی  در  حد شهرستان‌های هم سطحش نبوده و اکثر پزشکان گرمی پروازی هستند، بدین معنا که با خانواده در این حوزه انتخابیه سکونت ندارند که باید در این زمینه هر چه سریع‌تر تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی بیان کرد: باید خدمات رسانی درمانی و بهداشتی به بیماران باید در اولویت قرار بگیرد و سکونت پزشک  در  محل خدمت نیز مبنای کار باشد چرا که در  مواقعی که بیمار شرایط اورژانسی دارد، پزشک ساکن منطقه می‌تواند به سرعت به وضعیت  بیمار رسیدگی کند.

 میرزاده با اشاره به این که بیماران حتی برای عکس‌برداری در مطب پزشکان مدت‌های طولانی در انتظار می‌مانند افزود: امکانات بهداشتی و درمانی در شهرستان گرمی صفر نیست اما در حد متوسط  کشور  و شهرهای هم تراز  در  خدمات رسانی به بهداشتی و درمان نیز  قرار ندارد که در این زمینه از مسئولان و دستگاه‌های مربوطه انتظار داریم وضعیت موجود را بررسی و با احصای مشکلات برای آن راه‌حل بیابند.

نماینده  مردم گرمی در مجلس بیان کرد: نباید اجازه داد پزشکان به نام گرمی اما به کام مناطق دیگر استخدام شوند و از  همین رو   نباید پزشکان پس از مدتی به خارج استان‌ها منتقل شوند چرا که این امر  خدمات‌رسانی درمانی و بهداشتی در گرمی را  با مشکل روبه‌رو می‌کند.

‌سخنگوی  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اهمیت به حوزه درمان و بهداشت بیش از هر مسئله دیگری حائز اهمیت است چرا که بازی با جان مردم شوخی نبوده و باید برای حل این مشکل راهکارهای اساسی اندیشیده شود تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

انتهای پیام/ش