سفر به دنیای رنگارنگ نقاشان با «هنر هول‌آور»

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات پیدایش در ادامه انتشار آثار علمی تخیلی اقدام به چاپ مجموعه جدیدی با عنوان «دانش ترسناک» کرده است. این مجموعه در نظر دارد تا رشته‌های مختلف هنری و علمی را با زبانی داستانی و البته طنزگونه به مخاطب نوجوان خود معرفی کند.

«هنر هول‌آور» عنوان یکی از این آثار است که در آن داستان زندگی نقاشان معروف را با زبانی داستانی و طنز روایت می‌کند. کتاب به قلم مایکل کاکس نوشته شده و محمود مزینانی نیز ترجمه این اثر را برعهده دارد. درباره نویسنده این اثر آمده است: مایکل کاکس بچه که بود می‌خواست ون‌گوگ شود، ولی معلمش به او گفت که چنین چیزی ممکن نیست چون برای ون‌گوگ شدن تعداد گوش‌هایش خیلی زیاد بود. مایکل حالا بزرگ شده و وقت‌هایی که از هیجان در حال ورجه ورجه نیست یا با دریافت حقوق کامل توی کتابخانه محلشان دنبال اطلاعات علمی نمی‌گردد، وقتش را در خانه‌اش در ناتینگهام شایر در کنار شش فرزندش، دو گربه‌اش و چند تا آدم بزرگ دیگر که ادعا می‌کنند قوم و خویش‌هایش هستند، سر می‌کند. البته کتاب‌هایی هم می‌نویسد… .

بخش اول کتاب با داستان هنر آغاز می‌شود. نویسنده از همان ابتدای کتاب قصد دارد تا مخاطب نوجوان را با طرح پرسش‌های جالب از دنیای هنر، وارد کتاب کند و دست او را بگیرد و به دنیای عجیب هنرمندان و جهان بزرگ و رنگارنگ هنر ببرد.

ونسان ون‌گوگ، یان ورمیر، پیتر دو وینت، مکس ارنست، سالوادور دالی، ویلیام ترنر، تامارا دولومپیکا و… از جمله نقاشان مطرحی هستند که در این کتاب از آنها یاد شده و داستان زندگی‌شان با نثری شیرین روایت شده است. در کنار این،‌ نویسنده تلاش کرده تا سبک کاری این هنرمندان را نیز به مخاطب نوجوان آموزش دهد.

انتشارات پیدایش «هنر هول‌آور» را در هزار نسخه و به قیمت 23 هزار تومان منتشر کرده است و برای نخستین‌بار در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/