خیران مدرسه‌ساز 380 مدرسه در اردبیل احداث کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جواد قرآن‌نویس عصر امروز در دهمین مجمع خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان نیر اظهار داشت: تاکنون توسط خیرین مدرسه ساز استان اردبیل 380 مدرسه در قالب یک هزار و 590 کلاس درس احداث و تحویل آموزش و پرورش استان اردبیل داده شده است.

وی به احداث مدرسه توسط خیرین در شهرستان نیر هم اشاره کرد و افزود: باتوجه به آمار بالای استان در شهرستان نیر هم خیران مدرسه‌ساز عملکرد قابل قبولی داشتند که توسط خیرین مدرسه‌ساز شهرستان نیر 16 مدرسه در قالب 65 کلاس درس احداث شده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان با تاکید بر اهمیت احداث و ایجاد فضاهای آموزشی عمومی تصریح کرد: افزایش سرانه آموزشی در یک استان و منطقه طبیعتا سبب افزایش دانش و سواد و نهایتا منجر به افزایش اقتصادی می‌شود چرا که تولید ثروت در سایه رونق اصولی علم اتفاق می‌افتد.

قرآن‌نویس بر ضرورت ورود بیش از پیش خیرین مدرسه‌ساز به امر مدرسه‌سازی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه استان اردبیل خیرانی را در خود جا داده است که همواره در کارهای خیرخواهانه و خداپسند پیشگام بوده و سعی بر این داشتند تا نام استان اردبیل را در ردیف استانهای با سرانه آموزشی بالا قرار دهند که این مهم سبب فخر و مباهات بوده و شایسته تقدیر و قدردانی است.

وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه مدرسه‌سازی در نقاط مختلف استان اهمیت دارد اما باید توجه داشت که ایجاد و احداث یک مدرسه و فضای آموزشی در مناطقی دور افتاده و محروم که دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به دلیل نبود فضای آموزشی دارند، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

در دهمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان نیر 120 میلیون تومان توسط خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان تعهد صورت گرفته و جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/ش