اصفهان| ضربه سر استنلی سپاهان را برنده به رختکن فرستاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان در حالی از ساعت 19:15 امروز جمعه 13 اردیبهشت ماه میزبان دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و ماشین‌سازی تبریز است که شاگردان امیر قلعه‌نویی چاره‌ای جز پیروزی در این دیدار ندارند تا همچنان اندک امید خود برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم را زنده نگه دارند.

امیر قلعه‌نویی که در این بازی حساس سیاوش یزدانی را به دلیل محرومیت انضباطی و ولادیمیر کومان و خالد شفیعی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت، تیمش را با ترکیبی تقریباً متفاوت به زمین فرستاد و پیام نیازمند، محمد ایران‌پوریان، عزت‌الله پورقاز، محمدرضا مهدی‌زاده، سعید آقایی، مهدی کیانی، محسن مسلمان، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی و کی‌روس استنلی 11 بازیکن ترکیب اولیه زردپوشان در این بازی را تشکیل می‌دهند.

در سمت دیگر میدان نیز ماشین‌سازی تبریز با ترکیب اولیه فرناندو دخسوس، محمدحسین کنعانی‌زادگان، یوسف سیدی، رضا خالقی‌فر، فرید بهزادی‌کریمی، سید احمد مهدی‌زاده، مسیح زاهدی، سید محمد خرم‌الحسینی، عزیز معبودی، احمدرضا زنده‌روح و سعید مهری به میدان آمد.

بازی با برتری نسبی سپاهان آغاز شد، اما حملات این تیم چندان زهردار نبود و بوی گل نمی‌داد.

در ادامه نوبت به بازیکنان ماشین‌سازی رسید که چند موقعیت خطرناک روی دروازه سپاهان ایجاد کنند که البته به جایی نرسید.

جدی‌ترین موقعیت سپاهان در دقیقه 19 به دست آمد، اما ضربه خطرناک مهرداد محمدی را مدافع ماشین‌سازی از روی خط دروازه این تیم برگرداند.

البته سپاهان که دست بردار نبود، از هر 2 سمت چپ و راست دروازه ماشین‌سازی به دروازه این تیم فشار آورد و سرانجام کی‌روس استنلی روی ارسال بی‌نقص سعید آقایی صاحب توپ شد و ضربه سر دقیق استنلی پس از برخورد به زمین وارد دروازه ماشین‌سازی شد و کاری هم از دست دخسوس برنیامد تا  کی‌روس استنلی هم سپاهان را پیش بیاندازد و هم  پانزدهمین گل خود در لیگ هجدهم را به ثمر برساند.

در دقیقه 26 ارسال بلند سعید آقایی روی سر استنلی جفت و جور نشد تا این موقعیت برای سپاهان از دست برود.

در دقیقه 26 سپاهان صاحب ضربه کرنر شد. ضربه سر محکم محمد کریمی در مرحله اول توسط مدافعان ماشین‌سازی دفع شد. توپ برگشتی به محمدرضا مهدی‌زاده رسید اما شوت او نیز راهی به دروازه ماشین‌سازی نیافت.

در دقیقه 27 ضربه سر کی‌روس استنلی از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

در دقیقه 32 ماشین‌سازی صاحب موقعیت شد، اما شوت از فرید بهزادی کریمی را پیام نیازمند در اختیار گرفت و مانع گلزنی ماشین‌سازی شد.

در دقیقه 33 ارسال خطرناک کرنر توسط محسن مسلمان از روی سر تمام بازیکنان سپاهان عبور کرد و فرناندو دخسوس توپ را بالاتر از همه در اختیار گرفت.

در دقیقه 39 ارسال خطرناک سعید آقایی به محوطه جریمه ماشین‌سازی رسید، اما ضربه عزت‌الله پورقاز دقت لازم را نداشت و از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت.

ماشین‌سازی در دقیقه 40 ضدحمله خطرناکی انجام داد، اما محمد خرم حسینی که وارد محوطه جریمه سپاهان شده بود با بی‌دقتی شوت زد که از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

در دقیقه 43 ماشین‌سازی دوباره دست به ضدحمله زد و عزیز معبودی روی شوت فرید بهزادی کریمی صاحب توپ شد، اما شوت او به شکل خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.

در دقیقه 45+2 ارسال بلند محمدحسین کنعانی‌زادگان از راه دور در دستان پیام نیازمند قرار گرفت تا نیمه نخست این مسابقه با همان تک گل کی‌روس استنلی به سود سپاهان به پایان برسد.

انتهای پیام/ ع