ارتش یمن: واکنش به ترور "الصماد" اولویت ما است؛ ثبت 19924 مورد نقض آتش‌بس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در اطلاعیه‌ای دستاوردهای عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در ماه آوریل گذشته را تشریح کرد.

وی گفت: نیروهای نظامی در ماه آوریل 97 بار مواضع متجاوزان در جبهه‌های مختلف را هدف حملات خود قرار داده 86 عملیات منحصر به فرد انجام دادند که بر اثر این عملیات‌ها خسارت‌های سنگینی به نیروهای دشمن وارد شد و مقادیری سلاح توسط نیروهای یمنی به‌غنیمت گرفته شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که نیروهای این کشور موفق شدند در ماه آوریل برخی مناطق دو استان الضالع و البیضاء را پاکسازی کنند.

وی تأکید کرد که عملیات نظامی اخیر اهالی استان‌های جنوبی را هدف قرار نداده است بلکه هدف از این عملیات بیرون راندن متجاوزان اشغالگر و مزدورانشان بوده است.

یحیی سریع در ادامه گفت که یگان ضدزره ارتش و کمیته‌های مردمی در ماه آوریل 20 خودروی زرهی، 6 تانک، 17 خودرو و 6 دستگاه بولدوزر را منهدم کرده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار داشت که ائتلاف متجاوز سعودی در ماه آوریل بیش از 350 بار استان های مختلف را بمباران کرده است و این در حالی است که نیروهای مسلح یمن 97 حمله ائتلاف متجاوز سعودی را دفع و 17 بار پیشروی آنها را متوقف کردند.

وی تصریح کرد که در ماه آوریل یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی با همکاری یگان توپخانه‌ای عملیات‌های منحصر به فردی انجام داده که برخی از آنها رسانه‌ای نشده است.

سریع گفت که یگان تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن 1487 عملیات علیه متجاوزان انجام داده است که بر اثر این عملیات‌ها 21 متجاوز سعودی، 32 مزدور سودانی و صدها مزدور دیگر کشته و زخمی شده‌اند و 29 دستگاه خودرو نیز منهدم شده است.

وی تأکید کرد که در مراحل آینده یگان تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تاکتیک‌های رزمی غافلگیرکننده‌ای علیه دشمن انجام خواهند داد.

یحیی سریع گفت که نیروهای مسلح یمن همچنان به توافق سوئد پایبند هستند و حق خود برای واکنش به نقض این توافق از سوی متجاوزان را محفوظ می‌دانند.

این فرمانده یمنی اظهار داشت که متجاوزان و مزدوران در ماه آوریل 3602 بار آتش‌بس در الحدیده را نقض کرده‌اند و تعداد نقض آتش‌بس از ابتدای اجرای این توافق تاکنون به 19924 بار رسیده است.

وی در خصوص ترور صالح الصماد رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن و ابراهیم الحمدی گفت: نیروهای مسلح یمن حق خود برای واکنش به این جنایت را محفوظ می‌دانند و این واکنش به‌عنوان یک اولویت برای نیروهای ما باقی می‌ماند.

سه‌شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل‌سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.

 بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE) منتشر کرد، با گذشت چهار سال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل‌سعود به شهادت رسیده‌اند که 3527 نفر از آنها کودک و 2277 نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر 23822 غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به 3526 کودک و 2587 زن اشاره کرد.

انتهای پیام/*