قیمت نان در خراسان جنوبی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، داود شهرکی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق تعرفه جدید هر قرص نان سنگک ماشینی با وزن چانه 400 گرمی ششصد و 60 تومان، سنگ سنتی با همین وزن هفتصد و 15 تومان، نان لواش تنوری عراقی و سنتی با وزن چانه 200 گرم، 275 تومان و لواش ماشینی بالشتکی با وزن چانه 220 گرم و لواش ماشینی دوار با وزن چانه 230 گرم 275 تومان است.

وی گفت: لواش ماشینی اتومات با وزن چانه 160 گرم 220 تومان و نان بربری، فری ماشینی و تافتون سنتی و ماشینی با وزن 450 گرم هر قرص نان 550 تومان و تافتون دستگاهی (انبوه پز) با وزن چانه 900 گرم 1100 تومان قیمت‌گذاری شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی افزود: با توجه به ابلاغ مجوز افزایش قیمت انواع نان از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و پیرو جلسات کارشناسی کارگروه آرد و نان استان خراسان جنوبی به ریاست استاندار و دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت و با لحاظ 10 درصد افزایش نسبت به آخرین نرخ اصلاحی صورت گرفته است.

شهرکی تصریح کرد: این قیمت‌ها  از امروز 14 اردیبهشت ماه ابلاغ شده و توسط نانوایان قابل اجرا است.

وی با اشاره به قیمت‌های جدید آرد تحویلی درب کارخانه به نانوایان گفت: از امروز هر کیلوگرم آرد نیز به قیمت 800 تومان به نانوایان عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی از هم استانی‌ها خواست: نان مورد نیاز خود را تنها با قیمت‌های اعلام شده خریداری کنند و به هیچ وجه حاضر به پرداخت مبلغی بیشتر از میزان اعلام شده در نانوایی‌های یارانه‌ای نشوند و چنانچه تخلفی مشاهده کردند مراتب را به سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/ش